52 282 aktuálních nabídek
od 897 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů, obec Opava

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 500 000 Kč do 6 300 000 Kč

Ceny bytů v obci Opava

Cena bytů na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 1 500 000 Kč do 6 300 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 187 Kč do 30 185 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 50 547 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 71 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (25) v cenách od 2 533 000 Kč, následují byty 2+1 (10) od 2 100 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 990 000 Kč, byty 3+kk (8) od 3 360 000 Kč, byty 4+1 (5) od 3 818 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 1 560 000 Kč, byty 1+1 (2) od 1 500 000 Kč, byty 4+kk (2) od 3 500 000 Kč a ostatní byty (2) od 4 390 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Opava, je byt , který má obytnou plochu 276 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Opava nabízíme byty v celkem 6 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Předměstí (32), Byty na prodej v Kateřinkách (18), Byty na prodej v Městě (6), Byty na prodej v Malých Hošticích (3), Byty na prodej v Jaktaři (3), Byty na prodej v Kylešovicích (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (57), Byty na prodej MČ Opava-Malé Hoštice (3).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (19), centrum (17), sídliště (10), okraj obce (3), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (27). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Opavě s garáží (1) nebo byty v Opavě s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (17) a 2. patře (13), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (11). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty v bezvadném stavu (25), v dobrém stavu (19), po rekonstrukci (14), novostavby (3), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Opavě dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji zděné byty (27). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (15), jiné byty (8), montované byty (2), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Opava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Opava také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 66 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (18), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (9), M&M reality holding a.s. (8), ByrFin Real Estate (8), JOLK REALITY (6), Broker Consulting, a.s. (4), CENTURY 21 Česká republika (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), Reality Dobrý den (2) a BO! reality a finance (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Opavě?

V obci Opava působí 68 realitních makléřů, spadajících pod 30 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Tomáš Kořistka, Zbyněk Kunz, Renáta Gratzová, Pavlina Lichá, Karolína Kunzlová, Radek SVOBODA, Jana Martínková, Ing. Pavel Sollich a Ing. Daniel Bachmann.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (41). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 75m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej bytu o dispozici 3+1 s celkovou užitnou plochou cca 75 m2. Tato bytová jednotka se nachází v 7. NP osmipodlažního panelového domu na Ratibořské ulici v Opavě- Kateřinkách. Byt disponuje třemi obytnými místnostmi, kuchyní,…

Prodej bytu 2+1, 99m2, Opava - Jaktař, Šeříková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytové jednotky o dispozici 2+1 a podlahové ploše 99m2 v Opavě-Jaktaři na ulici Šeříková. Předmětem prodeje je rovněž sklep a pozemek s výměrou cca 400m2. Byt v osobním vlastnictví se samostatným vchodem je umístěn…

Prodej bytu 2+1, 42m2, Opava - Předměstí, Krnovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velice pěkného bytu 2+1 v osobním vlastnictví, nacházejícího se ve zvýšeném přízemí zděného domu na ulici Krnovská. Celková podlahová plocha činí 42m2. Vstupní chodba vybavena odkládacím šatním prostorem přechází v kuchyni. Z kuchyně…

Prodej bytu 3+1, 114m2, Opava - Předměstí, Tyršova

V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku o dispozici 3+1 o podlahové ploše 114 m2 v osobním vlastnictví, lokalita Opava-Předměstí, ul. Tyršova. Třípokojový byt se zahradou je umístěn ve druhém nadpodlaží (první patro) ze dvou…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Opava, Štefánikova

Hledáte v Opavě bydlení pro svou rodinu nebo výjimečně zrekonstruovaný byt s pracovnou? Chcete mít nízké náklady na bydlení, preferujete dobrou dostupnost služeb, školy/školky v blízkosti, klidné okolí nebo bezproblémové parkování? Nabízíme Vám prostorný byt 3+1 s balkónem…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Opava - Předměstí, Kasárenská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 1+kk a užitné ploše 27m2 v Opavě-Předměstí na ul. Kasárenská. Byt v osobním vlastnictví je umístěn ve 2.NP cihlového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje obytným pokojem…

Prodej bytu 2+1, 47m2, Opava - Město, náměstí Osvoboditelů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytové jednotky o dispozici 2+1 s užitnou plochou 47,2m2 v Opavě-Městě na nám. Osvoboditelů. Bytová jednotka je umístěna ve 2.NP cihlového bytového domu bez výtahu a disponuje chodbou, kuchyní, dvěma pokoji, koupelnou se sprchovým…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Opava - Předměstí, Olomoucká

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej prostorného bytu v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 a užitné ploše 80m2. Tento byt se nachází v 1. NP třípodlažního bytového domu na Olomoucké ulici v Opavě. Byt disponuje obývacím pokojem, prostornou kuchyní, dvěma…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Opava - Město, Kolářská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivní prodej slunného bytu o dispozici 3+1 s balkonem o podlahové ploše 64m2, jež se nachází na ulici Kolářská v samém centru města Opavy. Bytová jednotka v osobním vlastnictví je umístěna ve 2.NP dvoupodlažního cihlového domu…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Opava - Kateřinky, Edvarda Beneše

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej bytu v osobním vlastnictví o dispozici 2+1 a užitné ploše 58,9 m2. Byt disponuje dvěma obytnými místnostmi, prostornou kuchyní, koupelnou a samostatným wc. Byt je prodáván včetně vybavení viz. fotografie. K bytu náleží…

Prodej bytu 3+1, 52m2, Opava - Předměstí, Englišova

Reality Dobrý den

Prodáme podkrovní byt 3+1 v cihlové zástavbě na ulici Englišova v Opavě. Byt má nové podlahy, kuchyňskou linku, plastová okna. Vlastní plynové ústřední topení. K bytu je možno dokoupit půdní a nadpůdní prostory o výměře 120 m2. K bytu náleží veliký…

Prodej bytu 3+kk, 68m2, Opava - Předměstí, Englišova

JOLK REALITY

Představujeme k prodeji určený nový byt 3+kk č. 11 ve 3. NP (03.03.) s výměrou 67,5 m2 na Englišově ulici v Opavě, která dominuje klidné a zároveň žádané oblasti rodinné zástavby opavského předměstí. Byt je opatřen vodním podlahovým vytápěním…

Prodej bytu 3+1, 95m2, Opava, Olomoucká

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi bytovou jednotku 3+1 o výměře 95 m2, včetně parkovacího stání, v Opavě na ulici Olomoucká. Bytová jednotka je situována ve zvýšeném přízemí bytového cihlového domu nedaleko centra a je v původním technickém stavu. Dispozice:…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Opava, Olomoucká

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt o velikosti 2+1 v osobním vlastnictví v Opavě na Olomoucké ulici. Byt je situován ve 2.NP panelového domu s výtahem. Bytová jednotka ve výborném udržovaném technickém stavu Dispozice bytu : předsíň, obývací pokoj se vstupem…

Dražba bytu 3+1, 76m2, Opava - Kylešovice

Byt 3+1, Kylešovice Bytová jednotka se nachází v domě panelové konstrukce, ve 4. NP.Její dispozice je 3+1. Užitná plocha bytu je 75,36m2. K bytu náleží lodžie, která se nezapočítává do užitné plochy jednotky. ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně…

Vyvolávací cena: 1.122.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 35m2, Opava - Předměstí, Hany Kvapilové

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 2+kk s balkónem , Hany Kvapilové v domě po revitalizaci. Byt se nachází v domě po revitalizaci v 1.patře , o celkové ploše 35m2 s okny a balkónem situovanými do vnitrobloku domu, kde je rovněž možnost stání. V bytě jsou maximálně…

Prodej bytu 2+kk, 63m2, Opava - Jaktař, Slavkovská

Broker Consulting, a.s.

Jaké by to bylo vyjít z ložnice bytu přímo na zahradu, kde můžete pěstovat rajčata, koupat se v bazénu a pozvat své známé na grilovačku?Pokud se vám tato představa líbí, jste na správné adrese.?Nabízíme k prodeji prostorný byt se zahradou o dispozici 2+kk…

Prodej bytu 3+kk, 150m2, Opava - Předměstí, Tyršova

ByrFin Real Estate

Hledáte neotřelý byt, který poskytne i výhody rodinného domu? Žádaná a oblíbená lokalita, parkování před domem, výborná dostupnost do centra města. Nejen to nabízí tato nemovitost. Nacházíme se v ulici Tyršova, která je pár kroků od Sadů Svobody a centra a právě zde…

Prodej bytu 3+1, 77m2, Opava - Kylešovice, Liptovská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+1, 77m2, s lodžií v Opavě na ul. Liptovská. Byt se nachází v 1. patře panelového domu s výtahem. Dům je po celkové revitalizaci včetně výtahu, který zastavuje přímo u bytu. Dům nemá revitalizační úvěr a do fondu oprav se platí 1.040,-kč. Byt…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Opava - Předměstí, Ovocná

ByrFin Real Estate

Zvažujete koupi vlastního bydlení, nebo hledáte investiční příležitost? Jste rodina s dětmi, která potřebuje prostor? Tak právě pro Vás je tahle nabídka. Nabízíme nyní byt v Opavě o dispozici 3+1 s balkónem k prodeji! Byt se nachází na ulici Ovocná, ve 2. patře…


TOPlist