55 397 aktuálních nabídek
od 901 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Opava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 560 000 Kč do 36 500 000 Kč

Ceny domů v obci Opava

Cena domů na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 560 000 Kč do 36 500 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 683 Kč do 174 881 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Opava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Opavy nabízejí od 1 390 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (20) v cenách od 560 000 Kč, následují činžovní domy (4) od 16 199 000 Kč a chaty (2) od 1 390 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Opava na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (8), v dobrém stavu (7), rozestavěné (2), novostavby (2), po rekonstrukci (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Opava, který má obytnou plochu 860 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Opava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 1990 m2 má dům v obci Opava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 95 m2 získáte při koupi domu v obci Opava za cenu 2 000 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Opava nabízíme domy v celkem 7 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Předměstí (8), Domy na prodej v Kateřinkách (5), Domy na prodej v Jaktaři (4), Domy na prodej ve Vávrovicích (3), Domy na prodej v Komárově (2), Domy na prodej v Kylešovicích (2), Domy na prodej v Městě (1).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (17), Domy na prodej MČ Opava-Vávrovice (3), Domy na prodej MČ Opava-Komárov (2).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Opava uvádějí následující informace: centrum (9), klidná část obce (5), okraj obce (4), polosamota (1), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji zděné domy (12). V nabídce k prodeji jsou také dřevěné domy (2), jiné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka domů v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 26 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Realitní kancelář STING, s.r.o. (6), JOLK REALITY (5), 1. opavská realitka s.r.o. (4), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (3), ByrFin Real Estate (2), M&M reality holding a.s. (1), Dražební společnost MORAVA, s.r.o. (1), ATRIM, spol.s r.o. (1), Slezské reality - Emil Koval (1) a REALITY PRORADOST s.r.o. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se pravidelně v tomto filtru objeví nové nemovitosti, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Opavě?

V obci Opava působí 68 realitních makléřů, spadajících pod 31 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Ing. Václav Hořínek, Tomáš Kořistka, Renáta Gratzová, Ing. Pavel Sollich, Jana Martínková, Karolína Kunzlová, Radek SVOBODA a Petr Vícha.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (44). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 24

Prodej rodinného domu, 1990m2, Opava - Předměstí, Březinova

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej vily o užitné ploše cca 450 m2 na Březinové ulici v Opavě. Jedná se o cihlovou stavbu se dvěma nadzemními podlažími. Vytápění řešeno pomocí kamen. Do objektu je zřízena vodovodní přípojka. Jedná se o klidnou lokalitu…

Prodej rodinného domu, 1571m2, Opava - Kylešovice, Bílovecká

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího rodinného domu se zastavěnou plochou 123m2, pozemkem s celkovou výměrou 1571m2, který může sloužit jako další stavební místo, nacházející se v Opavě na ul. Bílovecká. Cihlový dům se sedlovou střechou pokrytou plastovou…

Prodej rodinného domu, 701m2, Opava - Kylešovice, Bílovecká

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu 2+kk po rekonstrukci s možností podnikání. Jedná se o dvě jednopodlažní zděné budovy s celkovou zastavěnou plochou 300m2. Pozemky, jež jsou součástí prodeje mají rozlohu 701m2. Dům k bydlení je umístěn v zadní části…

Prodej činžovního domu, 776m2, Opava - Město, U Jaktařské brány 156/8

Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

Nemovitosti se nachází ve Statutárním městě Opava, které je okresním městem. Jsou zde veškeré služby, autobusová a vlaková doprava, MHD, v místě možnost napojení na veřejný vodovod, plynovod, elektroinstalaci a veřejnou kanalizaci. Budova je přístupná ze zpevněné…

Prodej činžovního domu, Opava - Předměstí, Olomoucká 482/16

ATRIM, spol.s r.o.

Nabízíme Vám ke koupi dům na rohu ulic Olomoucké a Lepařovy v Opavě. Dům (v katastru nemovitostí vedený jako objekt k bydlení) je plně podsklepen, tři nadzemní podlaží a podkroví. Celková užitná plocha je cca 1350 m?. Objekt byl postaven v roce 1930, v roce…

Prodej rodinného domu, 170m2, Opava, U Lávky

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupit RD ve Wiechowicích (PL) o dispozici 4+1. K domu pozemek až do 800 m2. Na MHD do Opava Vávrovice cca 5 minut pěšky. Ostatní informace rád podám. Topení tepelným čerpadlem, v přízemí podlahové topení v patře radiátory,…

Prodej chaty, 20m2, Opava

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi chatu v zahrádkářské osadě na Svaté Anně v Opavě. Nově postavená chata stojí na vlastním oploceném pozemku o výměře 423 m2 (neplatíte žádný nájem městu) a je celoročně přístupná. Chata má dřevěnou konstrukci, OSB desky, je…

Prodej rodinného domu, 85m2, Opava, U Lávky

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupi pozemek s RD o velikosti 1100 m2 v Uciechowicích v Polsku. Stavební pozemek za cenu 510 Kč/m2 v centru obce 3 km od hranice 7 km od Opavy. Elektřina a voda na pozemku. . Do konce ledna 2023 nabízíme prostřednictvím…

Prodej rodinného domu, Opava - Předměstí, U Panského dvora

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme k prodeji rodinný dům o 3 bytových jednotkách:V prvním patře jsou 2 byty 1+1 (44m2 a 51m2)V druhém patře je byt 3+1 (106m2)V prostorech půdy je možnost vybudování další bytové jednotky.V přízemí pod byty je garáž, sklepní prostory a sauna.Součástí prodeje je zahrada…

Prodej rodinného domu, 140m2, Opava, Těšínská

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji dům v Opavě. Dům se nachází na ulici Těšínská. V 1 NP se nachází prostory ke komerčnímu využití, ve 2 NP se nachází bytová jednotka 2+1 s koupelnou a WC, ve 3 NP se nachází bytová jednotka 2+1 s koupelnou a WC. Dům je…

Prodej rodinného domu, Opava - Jaktař, Šebelova

JOLK REALITY

Zájemcům o bydlení na periferii města venkovského typu s bohatstvím zeleně a potůčkem kolem rodinného domu nabízím jednu ze dvou bytových jednotek v osobním vlastnictví se samostatným vchodem, menší halou a elegantním schodištěm spojujícím dvě podlaží…

Prodej rodinného domu, Opava - Kateřinky, Josefa Veselého

ByrFin Real Estate

Nabízíme Vám ke koupi rozestavěnou moderní novostavbu rodinného domu s dispozici 4+KK o celkové podlahové ploše 116 m2 postavenou na pozemku o rozloze 393 m2 v nově vybudované a žádané lokalitě „U Jizdárny“ v Kateřinkách…

Prodej činžovního domu, 860m2, Opava - Předměstí, třída Spojenců

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji investiční nemovitost - dům s 12 nájemními byty, zahradou a garáží na tř. Spojenců v Opavě. Bytový dům i byty jsou po kompletní rekonstrukci, která probíhala průběžně od r. 2005. 6 bytů bylo kompletně přestavěno v roce 2007, 3 byty byly…

Prodej rodinného domu, Opava - Předměstí, Kampelíkova

JOLK REALITY

Hledáte rodinný dům v klidné lokalitě v blízkosti centra města? Mám pro Vás exkluzívní nabídku dvoupodlažního rodinného domu o dispozici 4kk v obou patrech s krásnou zahradou, bazénem, saunou, zastřešenou terasou 30 m2 i pergolou o velikosti 6 x…

Prodej rodinného domu, Opava, Slepá

Nabízíme prodej dvougeneračního podsklepeného rodinného domu, dispozičně řešený - v 2. NP na 3+kk a v 1. NP na 2+1. Dům prošel rekonstrukcí. Rekonstrukce byla provedena: zateplení střechy, fasáda z 10 cm polystyrenu, vyměněná plastová okna, ohřev teplé vody je…

Prodej činžovního domu, 121m2, Opava - Předměstí, Jaselská

ByrFin Real Estate

Hledáte vhodnou investiční nemovitost? Nabízím Vám exkluzivně k prodeji novější bytový dům se šesti bytovými jednotkami v Opavě, ulice Jaselská. Bytový dům disponuje také třemi garážovými místy a jedním venkovním stáním u domu na vlastním pozemku. Samozřejmostí jsou také…

Prodej chaty, 415m2, Opava - Předměstí, Husova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji chatku 12 m2 a přenechání pronájmu pozemku zahrádky to vše o celkové výměře 415 m2, Opava-Předměstí. Zahrádka je umístěna na Husové ulici u vlakového nádraží. Na zahrádku je zavedena pitná voda z obecního vodovodu.…

Prodej rodinného domu, 133m2, Opava - Kateřinky, Vrchní

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům 4+kk 87 m2 s komerčním prostorem 76 m2, Vrchní ul, Opava. Vstup do domu je řešen dvěma samostatnými vstupy, jeden je do bytu ve II.NP a jeden do komerčních prostor v I.NP. V přízemí rodinného…

Prodej rodinného domu, 520m2, Opava, Podvihovská

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupi nemovitost k investičnímu záměru v Pilszci PL (bývalá celnice). Máme studii na přestavbu na 6 bytů 3+1 cca 80 m2 s možností garáží a zahrádek. Do konce ledna 2023 nabízíme prostřednictvím našeho partnera úrokové sazby od 5,99 %…

Prodej rodinného domu, 420m2, Opava, Jantarová

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme exkluzivně ke koupi bývalou zemědělskou usedlost ve Wiechowicích Polsko 200 m od hraničního přechodu ve Vávrovicích, určenou k rekonstrukci. Nemovitost je z větší části v původním stavu s místnostmi s klenutými stropy, kachlovými kamny,…


TOPlist