50 930 aktuálních nabídek
od 945 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 199 000 Kč do 19 240 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 2 199 000 Kč do 19 240 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 9 867 Kč do 86 335 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 102 710 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 71 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (60) v cenách od 3 630 000 Kč, následují byty 3+kk (60) od 5 500 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (43) od 2 199 000 Kč, byty 3+1 (38) od 4 950 000 Kč, byty 2+1 (32) od 4 200 000 Kč, byty 4+kk (24) od 6 590 000 Kč, byty 1+1 (11) od 2 689 000 Kč, byty 5+1 a více (5) od 8 490 000 Kč, byty 4+1 (4) od 6 250 000 Kč, byty 5+kk (3) od 12 950 000 Kč, ostatní byty (1) od 7 949 000 Kč a pokoje (1) od 11 250 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 223 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 36 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Židenicích (38), Byty na prodej v Trnité (27), Byty na prodej v Zábrdovicích (24), Byty na prodej ve Veveří (20), Byty na prodej ve Starém Brnu (20), Byty na prodej v Ponavě (14), Byty na prodej v Líšni (10), Byty na prodej v Horních Heršpicích (9), Byty na prodej v Bystrci (8), Byty na prodej ve Starém Lískovci (8), Byty na prodej v Žebětíně (7), Byty na prodej v Maloměřicích (7), Byty na prodej v Králově Poli (7), Byty na prodej v Slatině (7), Byty na prodej v Brnu-městě (6).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-střed (81), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (35), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (23), Byty na prodej MČ Brno-sever (13), Byty na prodej MČ Brno-jih (12), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (9), Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (7), Byty na prodej MČ Brno-Starý Lískovec (7), Byty na prodej MČ Brno-Žebětín (7), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (6), Byty na prodej MČ Brno-Nový Lískovec (6), Byty na prodej MČ Brno-Komín (6), Byty na prodej MČ Brno-Jehnice (5), Byty na prodej MČ Brno-Chrlice (4), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (4).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (152), klidná část obce (79), sídliště (6), okraj obce (2), rušná část obce (2), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (123). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (13) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (64) a 2. patře (50), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (109). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (25). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty novostavby (94), v bezvadném stavu (74), v dobrém stavu (46), po rekonstrukci (37), rozestavěné (11), k rekonstrukci (6), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (139). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (30), panelové byty (25), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 11 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 277 bytů z nabídky realitních kanceláří a 5 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (38), BRAVIS REALITY s.r.o. (34), GAUTE, a.s. (22), Frami Real (14), QARA s.r.o. (12), MS-INVEST a.s. (12), REALITY PRORADOST s.r.o. (10), AvrioReal, s.r.o. (10), Swiss Life Select Reality (9) a Broker Consulting, a.s. (9). Dalších 5 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 33 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 309 realitních makléřů, spadajících pod 108 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Vyskočil, Thijs Ramp, Lukáš Man, Michala Hvězdová, Roman Sledzinski, Petr Měsíček, Jan Valko, Filip Celnar Palác Trnitá, Jaroslav Jakubec a Josef Bajar.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Bc. Eva Romportlová (31). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Dražba atypického bytu, 50m2, Brno - Brno-sever

Ateliér, Černá Pole ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Prodej bytu 3+kk, 73m2, Brno - Žebětín, Lišejníková

FIEDLER REALITY s.r.o.

Prodej dokončeného bytu 3+kk se dvěma balkony v Brně - Bystrci.

Dražba bytu 3+1, 71m2, Brno - Židenice, Bořetická

EURODRAŽBY.CZ a.s.

Dražby, Byty 3+1, 71 m2 - Brno

Novinka
Vyvolávací cena: 4.499.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 74m2, Brno - Žebětín, Sentická

FIEDLER REALITY s.r.o.

Prodej novostavby bytu 2+kk s lodžií v Brně - Bystrci

Prodej bytu 3+kk, 79m2, Brno - Bystrc, Chvalovka

FIEDLER REALITY s.r.o.

Prodej bytu 3+kk s terasou a balkonem ve výstavbě v Brně - Bystrci

Prodej bytu 3+1, 80m2, Brno - Královo Pole, Ramešova

Rekonstruovaný byt 3+1 ve vyhledávané lokalitě Královo Pole

Prodej bytu 3+1, 71m2, Brno - Bystrc, Černého

Prodej bytu 3+1 75m2 s balkónem Brno -Bystrc, byt 3+1 Brno

Prodej bytu 4+kk, 117m2, Brno - Trnitá, Trnitá

Prodej novostavby 4+kk Brno, Trnitá (B6/04.01)

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Brno - Komín, Součkova

Hledáte příjemné bydlení pro sebe, či investici, zprostředkuji Vám prodej této zajímavé nabídky. Podlahová plocha 27,89 m2 z toho sklep 1.28 m2 na patře. Byt je umístěn v 1.patře a prošel částečnou modernizací viz aktuální foto. Nemovitost…


TOPlist