48 275 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 160 000 Kč do 21 900 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 2 160 000 Kč do 21 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 10 084 Kč do 102 242 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 105 014 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 73 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (79) v cenách od 3 990 000 Kč, následují byty 3+1 (77) od 4 772 250 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (61) od 2 290 000 Kč, byty 3+kk (49) od 5 690 000 Kč, byty 2+1 (47) od 2 300 000 Kč, byty 1+1 (33) od 2 160 000 Kč, byty 4+kk (27) od 7 490 000 Kč, byty 4+1 (15) od 5 750 000 Kč, byty 5+kk (3) od 12 950 000 Kč a byty 5+1 a více (3) od 5 249 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 37 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Židenicích (56), Byty na prodej v Bystrci (33), Byty na prodej v Zábrdovicích (32), Byty na prodej v Líšni (22), Byty na prodej ve Veveří (21), Byty na prodej v Králově Poli (18), Byty na prodej v Bohunicích (15), Byty na prodej ve Starém Lískovci (13), Byty na prodej v Slatině (12), Byty na prodej v Kohoutovicích (11), Byty na prodej v Brnu-městě (11), Byty na prodej ve Štýřicích (10), Byty na prodej v Černých Polích (10), Byty na prodej v Trnité (10), Byty na prodej v Medlánkách (10).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-střed (49), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (42), Byty na prodej MČ Brno-sever (35), Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (32), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (24), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (13), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (12), Byty na prodej MČ Brno-Bohunice (12), Byty na prodej MČ Brno-Starý Lískovec (11), Byty na prodej MČ Brno-Medlánky (10), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (9), Byty na prodej MČ Brno-Nový Lískovec (8), Byty na prodej MČ Brno-Chrlice (8), Byty na prodej MČ Brno-Kníničky (8), Byty na prodej MČ Brno-Vinohrady (7).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (183), klidná část obce (117), sídliště (23), okraj obce (17), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (201). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (10) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (92) a 2. patře (79), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (139). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (45). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (133), v dobrém stavu (86), novostavby (55), po rekonstrukci (54), rozestavěné (46), k rekonstrukci (15), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (179). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (91), jiné byty (18), montované byty (6) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 388 bytů z nabídky realitních kanceláří a 6 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (68), Broker Consulting, a.s. (33), M&M reality holding a.s. (20), BIDLI reality, a.s. (19), AvrioReal, s.r.o. (18), GAUTE, a.s. (17), NEXT REALITY GROUP a.s. (12), AC Real, s.r.o. (12), Fincentrum Reality s.r.o. (11) a I.E.T. Reality, s.r.o. (10). Dalších 6 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 39 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 326 realitních makléřů, spadajících pod 125 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav, Multicont reality Vyškov a PATREAL s.r.o. Brno.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Roman Sledzinski, Veronika Šimáčková, Patricie Vojtěchovská, David Borek, Thijs Ramp, Jarmila Pitlová, Ing. Martina Klimešová, Jakub Šepel, Lenka Šulcová a Dušan Valach.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí (45). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 78m2, Brno - Líšeň, Jírova

Liška Real s.r.o.

Chcete bydlet moderně, krásně, v klidné části Brna a současně to mít kousek do centra města? Je pro Vás důležité bydlení v blízkosti přírody s možností relaxace a aktivního odpočinku? Tak právě tento byt s krásným výhledem o dispozici 3+1 v osobním…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Brno - Starý Lískovec, Labská

Liška Real s.r.o.

Hledáte k bydlení příjemné místo, kam se budete rádi vracet? Mít možnost velkého výběru volnočasových aktivit? Je pro Vás důležitá dobrá dostupnost do centra města a občanská vybavenost? V tom případě Vám nabízíme ke koupi hezký prosvětlený byt 3+1 v osobním vlastnictví,…

Prodej bytu 4+kk, 189m2, Brno - Královo Pole, Husitská

GAUTE, a.s.

Prodej mezonetového bytu s terasou o velikosti 189 m2 a krásným výhledem na Brno. Byt se nachází v 5. a 6. NP bytového domu s výtahem na ulici Husitská v srdci Králova Pole. Jde o velmi lákavou lokalitu zejména pro mladé rodiny…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Brno - Černá Pole, Provazníkova

RE/MAX Delta

Nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+1 ve 3.nadzemním podlaží bytového domu na ul.Provazníkova. Dispozice bytu: ze vstupní chodby je po pravé straně kuchyně, z chodby rovněž koupelna, samostatně toaleta. Pokoje jsou samostatné neprůchozí , z pokoje vpravo…

Prodej bytu 1+1, 37m2, Brno, Renneská třída

Prodej bytu v cihlovém bytovém domě o dispozici 1+1 a celkové výměře 37 m2, ve druhém nadzemním podlaží. Byt je po částečné rekonstrukci, nová koupelna. V bytě jsou plastová okna a vstupní dveře jsou také plastová. WC a koupelna jsou odděleny.…

Prodej bytu 4+1, 125m2, Brno - Černá Pole, Lesnická

RE/MAX Magnum

Prodej atraktivního, prostorného, slunného bytu na exkluzivní adrese, ul. Lesnická, Černá Pole, Brno. Byt o dispozici 4+1 + zimní zahrada, s celkovou plochu 125 m2 je situován ve 2. nadzemním podlaží ve třípodlažním cihlovém bytovém domě bez…

Prodej bytu 2+kk, 72m2, Brno - Zábrdovice

CENTURY 21 Česká republika

K prodeji nabízíme moderní, slunný byt 2+KK v OV s terasou, která nabízí úžasný výhled na Brno a nabízí velkou dávku soukromí. Plochu bytu 72 m2, terasa 30 m2. Byt je v posledním 8 patře cihlového domu s výtahem. Stáří budovy je 11 let.…

Prodej bytu 2+kk, 63m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Hledáte byt na pronájem, případně pro sebe? Jeden takový zde pro Vás máme.Byt je celou dobu od kolaudace (2017) obsazen jedinými nájemci s nájemní smlouvou do 31.10.2022, kteří by v nájmu rádi pokračovali (po dohodě s budoucím vlastníkem).Jedná se o prodej bytu 2+kk…

Prodej bytu 3+kk, 56m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Představujeme Vám byt s dispozicí uzpůsobenou tříčlenné rodině.Byt se nachází v 2. (posledním) nadzemním podlaží bytového domu a je orientován na západní a severní stranu. Najdete zde:- Obývací pokoj s kuchyňským koutem- Pokoj se vstupem na balkón 4 m2- Ložnici…

Prodej bytu 5+kk, 169m2, Brno - Štýřice, Vídeňská

Nabízíme vám ojedinělý byt v centru Brna při ulici Vídeňská. Atmosféra tohoto dvojúrovňového bytu 5+kk je neopakovatelná. Svým pojetím se bytová jednotka blíží rodinnému domu, a taky se tady tak cítíte. Na první pohled vás zaujme propojení obývacího pokoje, jídelny a velké terasy.…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Představujeme Vám slunný byt s dispozicí 2+kk. Jedná se o poslední byt s předzahrádkou a terasou na jižní straně. U tohoto bytu Vám stačí pouze 20 % z budoucí kupní ceny, zbytek uhradíte po kolaudaci bytového domu.Dokončení bytového domu v polovině roku 2023.…

Prodej bytu 3+kk, 67m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Představujeme Vám byt 3+kk o výměře 67 m2, který je umístěn na jihozápadní roh bytového domu.V tomto bytě nebude muset rodina řešit, kam uložit své věci včetně sportovního vybavení. Kromě komory, která je přístupná z bytu, patří k tomuto bytu více než 10metrový…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Brno - Černá Pole, Krkoškova

V době, kdy náklady na bydlení budou hrát zcela zásadní roli, Vám můžeme nabídnout byt, který je zateplen z vnitřní strany. Pokud k tomu přidáme vlastní vytápění a jihozápadní orientaci bytu, představuje tato koupě ideální variantu pro bydlení či pronájem…

Prodej bytu 4+1, 98m2, Brno - Brno-město, Novobranská

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji bytovou jednotku, fyzicky rozdělenou z dispozice 4+1 na dva byty 2+kk a 1+kk, nacházející ve 3. patře bytového domu v Novobranské ulici v centru Brna. Bytová jednotka v osobním vlastnictví má celkovou plochu…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Brno - Medlánky, Hudcova

SOVA reality

Nabízíme k prodeji světlý byt 2+k o výměře 51,6 m2 ve druhém patře cihlového domu s výtahem v poklidné lokalitě Medlánek. Sousedství Technologického parku a Masarykovy univerzity je ideálním místem pro pronájem umožňující maximalizovat zisk z této…

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Brno - Medlánky, Hudcova

SOVA reality

Nabízíme k prodeji prostorný a světlý byt 2+k o výměře 53 m2 ve druhém patře cihlového domu s výtahem v poklidné lokalitě Medlánek. Sousedství Technologického parku a Masarykovy univerzity je ideálním místem pro pronájem umožňující maximalizovat…

Prodej bytu 3+kk, 90m2, Brno - Žabovřesky, Mozolky

100klíčů, a.s.

Realitní kancelář 100klíčů Vám nabízí velice vzdušný, cihlový byt o dispozici 3+kk (90 m2) se dvěma balkony a sklepním prostorem, nacházející se na ul. Mozolky v Brně - Žabovřeskách. Byt je umístěn ve 2.NP bytového domu, který v současné chvíli prochází…

Prodej bytu 2+kk, 62m2, Brno - Zábrdovice, Cejl

100klíčů, a.s.

Realitní kancelář 100klíčů Vám nabízí prostorný a slunný cihlový byt s vysokými stropy o dispozici 2+kk (62 m2). Byt je umístěn ve 2.NP bytového domu a v roce z 2014 prošel kompletní rekonstrukcí, kdy rovněž na této adrese vznikl nový a klidný rezidenční…

Prodej bytu 2+kk, 69m2, Brno - Židenice, Bělohorská

100klíčů, a.s.

Realitní kancelář 100klíčů Vám nabízí příjemný, cihlový byt o dispozici 2+kk s balkonem o celkové ploše 69,6 m2. Byt je umístěn ve čtvrtém nadzemním podlaží bytového domu s výtahem, ve velice klidné lokalitě v Brně - na ulici Bělohorská,…


TOPlist