52 000 aktuálních nabídek
od 895 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Beroun, - okres
okres Beroun
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Beroun

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 646 330 Kč do 39 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Beroun

Cena domů na prodej v okrese Beroun se momentálně pohybuje od 646 330 Kč do 39 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 097 Kč do 186 859 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Beroun. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Berounu nabízejí od 990 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Beroun?

Na trhu v Berounu jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (111) v cenách od 646 330 Kč, následují chaty (19) od 990 000 Kč, chalupy (5) od 2 550 000 Kč, vily (4) od 9 355 000 Kč, dvougenerační domy (1) od 12 990 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (1) od 7 999 990 Kč a činžovní domy (1) od 21 490 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Beroun na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (35), v bezvadném stavu (34), novostavby (31), k rekonstrukci (22), po rekonstrukci (8), rozestavěné (7), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 900 000 Kč v obci Hudlice, který má obytnou plochu 690 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Beroun se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 5038 m2 má dům za cenu 2 900 000 Kč v obci Vráž. Naopak nejmenší pozemek o výměře 37 m2 získáte při koupi domu v obci Chyňava za cenu 1 290 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Beroun nabízíme domy v celkem 44 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Berouně (18), Prodej domů v Králově Dvoře (17), Prodej domů ve Vysokém Újezdě (13), Prodej domů v Chyňavě (11), Prodej domů v Nižboru (6), Prodej domů v Zaječově (6), Prodej domů v Hýskově (6), Prodej domů ve Zdicích (4), Prodej domů v Hostomicích (4), Prodej domů v Hořovicích (3), Prodej domů ve Vráži (3), Prodej domů v Lochovicích (3), Prodej domů v Chrustenicích (3), Prodej domů v Újezdě (3), Prodej domů v Bubovicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Beroun sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Kladno, Praha-západ, Příbram, Rokycany a Rakovník.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Beroun uvádějí následující informace: klidná část obce (60), centrum (26), okraj obce (10), polosamota (7), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Beroun nabízejí nejčastěji jiné domy (47). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (40), dřevěné domy (10), panelové domy (2), kamenné domy (2), montované domy (1), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Beroun

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Berounu také k dispozici 6 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Beroun dle inzerenta:

V Berounu a okolí pochází 142 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (27), Domov - realitní společnost s.r.o. (7), QARA s.r.o. (6), REMAX ALFA (5), BIDLI reality, a.s. (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (5), PROFIT REALITY Ltd. (5), Reality Večerka s.r.o. (5), RE/MAX Garant (4) a Broker Consulting, a.s. (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Beroun?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Beroun 14 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Berounu?

V okrese Beroun působí 220 realitních makléřů, spadajících pod 91 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha a Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Beroun

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Zuzana Rosenbergová, Patrik Brodan, Carmen Idris Beshirová, Jitka Lišková, Petr Landa, Thijs Ramp, Jan Svatý, Ing. Daniel Rapák, Stanislav Vácha a Ondřej Růžička.

Nejvíce nemovitostí v okolí Berounu nabízí (17). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 116

Prodej rodinného domu, Chodouň

Podnikáte a rádi byste to spojili s bydlením? Pak Vás zaujme tento velký prostorný dům v obci Chodouň nedaleko Berouna. Dům má z jedné strany krásnou zahradu a z druhé strany prostorné nádvoří. Bydlení tak lze prakticky rozdělit na dvě části. První část domu se…

Prodej rodinného domu, Vysoký Újezd, Na Panském

Nabízíme Vám na prodej prémiový rodinný dům, bungalov 5+kk o rozměrech 145 m2.V komfortním obývacím pokoji je moderní kuchyň s velmi bohatým úložným prostorem a kuchyňským ostrůvkem na vaření, který má i praktickou odkládací plochu.V tomto pokoji je…

Prodej rodinného domu, 150m2, Vysoký Újezd, Na Panském

Ing. Eva Melišová

Nabízíme Vám exkluzivně krásnou novostavbu samostatného rodinného domu v obci Vysoký Újezd, v klidné ulici Na Panském. Dvoupodlažní, nízkoenergetický cihlový dům z roku 2019 byl postaven na pozemku o velikosti 703 m2. Je prakticky dispozičně řešen:…

Prodej rodinného domu, 100m2, Žebrák

HVB Real Estate s.r.o.

Jedná se o prodej řadového rodinného domu v obci Žebrák. Dům je umístěn přímo na hlavní ulici pět minut od sjezdu z dálnice D5, s výbornou dostupností Prahy. V přízemí je bytová jednotka 2+kk, v prvním patře bytová jednotka 3+kk. Na pozemku je vlastní studna.…

Prodej rodinného domu, 74m2, Hýskov, Na Břasích 102

Prodej rodinného domu o dispozici 3+kk v Hýskově u Berouna o obytné ploše 82 m2 a o celkové užitné ploše 162 m2. K domu náleží podíly na společných…

Prodej rodinného domu, Beroun, Na Veselou

Projekt Villa Resort Beroun 2 vyroste na klidném návrší hned vedle golfového hřiště a naváže na velice úspěšnou první etapu. Jedná se o rodinné domy s dispozicí 4+kk a 5+kk o výměře 115-177 m2. Moderní a současné architektonické řešení…

Prodej rodinného domu, 262m2, Vysoký Újezd, Zahradní

prodej hezkého rodinného domu se zahradou. Moderně dispozičně řešená novostavba domu se nachází ve velmi žádané lokalitě v obci Vysoký Újezd, ulice Zahradní v těsné blízkosti golfového hřiště a golfového resortu Albatross Golf Resort. Jedná se o okrajovou část obce…

Prodej rodinného domu, 145m2, Vysoký Újezd, Na Vyhlídce

Prodej rodinného domu v osobním vlastnictví 145m2 s velkou zahradou 784m2 v klidné části obce, v dochozí vzdálenosti od centra obce, základní školy a školky. Jedná se o jednopodlažní bungalov s obývacím pokojem propojený s kuchyní, jídelnou a slunnou…

Prodej rodinného domu, Beroun, Na Veselou

Projekt Villa Resort Beroun 2 vyroste na klidném návrší hned vedle golfového hřiště a naváže na velice úspěšnou první etapu. Jedná se o rodinné domy s dispozicí 4+kk a 5+kk o výměře 115-177 m2. Moderní a současné architektonické řešení…

Prodej rodinného domu, Beroun, Na Veselou

Projekt Villa Resort Beroun 2 vyroste na klidném návrší hned vedle golfového hřiště a naváže na velice úspěšnou první etapu. Jedná se o rodinné domy s dispozicí 4+kk a 5+kk o výměře 115-177 m2. Moderní a současné architektonické řešení…

Prodej chaty, 49m2, Zadní Třebaň, U Dubu

Středočeské reality, spol. s r.o.

Nabízíme na prodej zděnou chatu katastrálně v obci Zadní Třebaň, ale vlastně přímo na hranici města Řevnice, mimo záplavovou oblast. Chata je na zděné podezdívce, podsklepená (se dvěma sklepy) a s garáží. Dispozičně zatím uvnitř jako 2+1, samostatné WC a sprchový…

Dražba rodinného domu, 322m2, Běštín

Rodinný dům, Běštín, podíl 1/2. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku je…

Vyvolávací cena: 1.095.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 226m2, Hořovice

Nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Hořovice, Klostermannova ulice, okr. Beroun. Jedná se o převážně kamennou stavbu, která byla v minulosti mlýnem. Po mlýnu zde zůstal vodní náhon. Dům byl postaven přibližně před sto lety, rekonstrukcí prošel v roce 1966. Zastavěná…

Dražba chaty, 1820m2, Chyňava

Předmětem ocenění jsou stavba pro rodinnou rekreaci a pozemky, které s ní tvoří jednotný funkční celek. Pozemkový celek je mírně svažitý k jihu, převážně oplocený a řídce porostlý jehličnatými stromy. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou…

Vyvolávací cena: 527.027,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Beroun, Na Veselou

Projekt Villa Resort Beroun 2 vyroste na klidném návrší hned vedle golfového hřiště a naváže na velice úspěšnou první etapu. Jedná se o rodinné domy s dispozicí 4+kk a 5+kk o výměře 115-177 m2. Moderní a současné architektonické řešení…

Prodej rodinného domu, 144m2, Králův Dvůr - Počaply, Pod Skalkou

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům ve městě Králův Dvůr, místní části Počaply. Jedná se o novostavbu o dispozici 6+kk. Obytná plocha domu je 144 m2 a zahrada o celkové výměře 550 m2 se nachází v klidné…

Dražba rodinného domu, 196m2, Zaječov

Rodinný dům s pozemky a vedlejšími stavbami, Zaječov. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Vyvolávací cena: 2.000.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej chaty, 790m2, Beroun - Beroun-Město, Na Ptáku

Domov - realitní společnost s.r.o.

Chcete trávit čas v přírodě a přitom být za pár minut ve městě? Pak pro Vás máme to pravé - chatku se zahradou se vzrostlými ovocnými i okrasnými stromy v klidné chatové oblasti v Berouně – Na Ptáku. Chatka stojí přímo pod lesem a je z ní…

Prodej chaty, 784m2, Chyňava

Nabízím vám k prodeji chatu o velikosti 25 m2 a dispozici 1 + 1 s příjemnou terasou v klidném údolí Přílepského potoka. V chatě se nachází 1 obytná místnost s krbem a posezením, spojovací chodba do ložnice se sprchovým koutem. Do chaty je…

Prodej vily, 280m2, Beroun - Beroun-Město

HVB Real Estate s.r.o.

Nabízíme k prodeji vilu s dvěma vchody z ulice Na Tržišti 3+1 a Jungmannova 2+1 na pozemku o CP 871 m2 v klidné části Berouna. V I. NP kuchyň, obývací pokoj, spíž. V II. NP ložnice, koupelna, půdní prostor. Druhá polovina domu je v horším stavu. …


TOPlist