52 229 aktuálních nabídek
od 902 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Olomouc, - okres
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 310 000 Kč do 39 600 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od 310 000 Kč do 39 600 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 310 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (149) v cenách od 333 000 Kč, následují chaty (14) od 310 000 Kč, činžovní domy (4) od 4 855 000 Kč, chalupy (4) od 1 249 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 3 900 000 Kč, vily (1) a domy na klíč (1) od 3 109 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (48), v bezvadném stavu (40), novostavby (26), k rekonstrukci (24), rozestavěné (15), po rekonstrukci (10), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 10 000 000 Kč v obci Šternberk, který má obytnou plochu 387 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 18790 m2 má dům za cenu 12 490 000 Kč v obci Hněvotín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 26 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 1 102 380 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 54 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (56), Prodej domů ve Šternberku (11), Prodej domů v Moravském Berouně (8), Prodej domů v Litovli (6), Prodej domů ve Hněvotíně (5), Prodej domů ve Velkém Týnci (5), Prodej domů v Uničově (5), Prodej domů v Bouzově (4), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (4), Prodej domů v Tršicích (4), Prodej domů v Náměšti na Hané (4), Prodej domů v Lutíně (3), Prodej domů v Komárově (3), Prodej domů v Horce nad Moravou (3), Prodej domů v Bílé Lhotě (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (73), centrum (56), okraj obce (16), samota (4), polosamota (1), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji zděné domy (50). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (50), dřevěné domy (17), montované domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 18 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 175 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (23), M&M reality holding a.s. (21), REALITY PRORADOST s.r.o. (18), DACHI s.r.o. (16), RE/MAX MONARCHA (11), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (10), KRÁSA BYDLENÍ (8), QARA s.r.o. (5), Realitní společnost Morava (5) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (5).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 27 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 201 realitních makléřů, spadajících pod 74 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Jiří Karbula, Kateřina Menclová, Mgr. Miloslava Líčková, Karel Pazdera, Míla Vlčková, DiS., Martin Frömel, Lukáš Kouřil a Kryštof Novotný.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (132). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 191

Prodej rodinného domu, 432m2, Přáslavice

V exluzivním zastoupení majitelů Vám nabízíme ke koupi rodinný dům v obci Přáslavice v okrese Olomouc o užitné ploše domu 151 m2 a celkové ploše pozemku 432 m2.  Dům je zděný v řadové zástavbě, půdorysného tvaru "L" je nepodsklepený, má…

Prodej rodinného domu, Bílá Lhota

Nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Bílá Lhota, který je v původním a udržovaném stavu. Pozemek o velikosti 729m2, podlahová plocha domu je 75 m2. Pro moderní bydlení dům vyžaduje částečnou rekonstrukci, nový majitel si tak může dům upravit dle vlastních…

Prodej rodinného domu, Dolany

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám prodej rodinného domu 6+1 v obci Dolany u Olomouce o užitné ploše cca 135m2 s garáží a dílnou 45m2 a hospodářským zázemím o další ploše cca 26m2. Tento cihlový dům se nachází na pozemku v klidné části obce o celkové ploše 685m2. Je…

Prodej rodinného domu, Litovel - Nasobůrky

RE/MAX MONARCHA

Hledáte nový domov se zahradou na hezkém přístupném místě v prvorepublikovém domě? Tato nabídka prodeje rodinného domu může být ta pravá pro Vás! Nabízíme Vám ke koupi hezký rodinný dům se zahradou o celkové výměře 487 m² v klidné lokalitě Nasobůrky v městské…

Prodej rodinného domu, Bouzov

RE/MAX MONARCHA

Pokud hledáte klidné útočiště s nádherným výhledem do krajiny, velkou zahradou a lesem za domem? Tak třeba je právě tato nabídka ta pravá pro Vás. Rodinný dům je samostatně stojící budova s kamennými základy a nachází se na klidném rekreačním místě…

Prodej rodinného domu, Šternberk, Dřevařská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme zájemcům menší rodinný dům, který se nachází v klidné části města Šternberk. Jedná se o samostatně stojící dům s dispozicí 4+1 s obytnou plochou 110 m2 a zahradou s ovocnými stromy o velikosti 450 m2. V přízemí se…

Dražba rodinného domu, 890m2, Želechovice

RD Želechovice u Uničova, podíl 1/8 Dispozičně je dům 5+kk. V domě se nachází zádveří o výměře 19,64 m 2 , chodba o výměře 6,33 m 2 , schodiště o výměře 2,22 m 2 , pokoj o výměře 12,08 m 2, pokoj o výměře9,65 m 2, technická místnost…

Novinka
Vyvolávací cena: 391.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 184m2, Lutín, U Kapličky

Rodinný dům (184 m2), částečně podsklepený, částečně podkroví, Lutín. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle…

Dražba rodinného domu, 1194m2, Loučka

Jedná se o přízemní, zděný, částečně podsklepený rodinný dům s využitým podkrovím pod valbovou a sedlovou střechou krytou eternitovými šablonami. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části obce Loučka, v řadové zástavbě jako…

Novinka
Vyvolávací cena: 580.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Moravský Beroun

Ve výhradním zastoupení nabízíme pěknou, samostatně stojící chalupu v obci Čabová s pozemkem o velikosti 3274 m2. V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyně, ložnice, vstupní chodba a koupelna s WC. V prvním patře jsou tři samostatné podkrovní…

Prodej rodinného domu, Šternberk, Opluštilova

DACHI s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji dům 6+1 s velkorysou obytnou plochou 252m2, s terasou 6m2, sklepem 30m2, pozemkem 3055m2, 2x garáží 12m2 a skladem 30m2-na pozemku. Nemovitost je výjmečná zejmána díky svému umístění. Je posazena do kopce s výhledem…

Dražba rodinného domu, 320m2, Cholina

Dražba staršího rodinného domku, řadového, koncového. Přístup a příjezd k domu je z veřejné komunikace. Rodinný dům je situován v okrajové části obce. Dům není podsklepený, s jedním nadzemním podlažím a jednou bytovou jednotkou o dispoziční velikosti 1+1, suché WC…

Novinka
Vyvolávací cena: 380.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Olomouc - Týneček, Antonína Schindlera

DACHI s.r.o.

Prodej novostavby dvoupodlažního č. B3 o dispozici 3+kk/4+kk, s parkovacím stáním, terasou a předzahrádkou v projektu Hanácká Krajina DACHI developer/prodejce Vám nabízí ke koupi v moderním projektu Hanácká Krajina Olomouc – Týneček novostavbu dvoupodlažního…

Prodej rodinného domu, Náměšť na Hané, Nádražní

DACHI s.r.o.

Prodej rodinného domu se dvěma bytovými jednotkami 6+2 v obci Náměšť na Hané Dům má v 1. NP byt o dispozici 3+1 o velikosti obytné plochy 100 m2, v 2. NP byt o dispozici 3+1 o velikosti obytné plochy 86m2, velikost zastavěné plochy domu je…

Prodej činžovního domu, 249m2, Olomouc

DACHI s.r.o.

Nabízíme Vám exklusivně k prodeji činžovní dům po rekonstrukci s 6 byty a 1 nebytovým prostorem v Olomouci, ulice Kapucínská. Jedná se o objekt v centrum města, v historické části. Objekt je koncový v řadové zástavbě, v bloku. Objekt je částečně…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Ztracená

DACHI s.r.o.

Nabízíme Vám již hotový mobilní rodinný dům o dispozici 3+kk, Modul 3A se sedlovou střechou v provedení Premium s možností okamžitého odběru. U tohoto domu si můžete zvolit barvu fasády, obklad do koupelny a sektorovou kuchyňskou linku z nabídky dodavatele. Součástí…

Prodej rodinného domu, Olomouc

DACHI s.r.o.

Prodej patrového rodinného domu 6+2, 340m², po rekonstrukci, Olomouc- Nemilany. V přízemí domu se nachází samostatná jednotka 2+kk, 150m², s vlastním vchodem, momentálně využívaná jako kancelář. Dále je v přízemí 2x WC, koupelna a vstup na dvůr 43m²…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Ztracená

DACHI s.r.o.

Nabízíme prodej přízemního mobilního domu o dispozici 4+kk - typ Standard - Modul 5 A - sedlová střecha, dodání do 4 měsíců. MODUL 5 disponuje kromě prostorného obýváku a ložnice i dvěma dalšími pokoji a stává se tak ideálním obydlím pro rodinu…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Černovír, Stratilova

DACHI s.r.o.

Tiny house, zakázková stavba. Alternativní bydlení na malém prostoru. Minimalismus, spojení s přírodou a svým okolím. Útěk z města a z kanceláře. Sára je typový domek největších rozměrů o délce 10 metrů, šířce 2,5 metru a výšce 4 metry. Díky této výšce má…

Prodej rodinného domu, Šternberk, Nábřežní

Ve výhradním zastoupení majitele, nabízíme prodej 1/2 rodinného domu 4+kk, 89 m2 ve Šternberku na ulici Nábřeží. Jedná se o prodej bytové jednotky v prvním nadzemním podlaží rodinného domu z části vlastní zahrady (dvorku). Vše právně rozděleno prohlášením…


TOPlist