46 928 aktuálních nabídek
od 932 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 3+1
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byt 3+1 na prodej, obec Opava

Aktuálně se zde cena bytů 3+1 k prodeji pohybuje od 1 490 000 Kč do 4 900 000 Kč

Ceny bytů 3+1 v obci Opava

Cena bytů 3+1 na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 1 490 000 Kč do 4 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 6 538 Kč do 21 501 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 50 049 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 69 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 3+1 k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 3+1 (18) v cenách od 1 490 000 Kč, následují byty 2+1 (8) od 2 190 000 Kč, byty 3+kk (7) od 2 950 000 Kč, byty 2+kk (7) od 1 850 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (5) od 1 100 000 Kč, byty 4+kk (5) od 3 690 000 Kč, ostatní byty (2) od 3 690 000 Kč, byty 4+1 (1) od 4 220 790 Kč a byty 1+1 (1) od 1 700 000 Kč.

Lokality bytů 3+1 k prodeji

V obci Opava nabízíme byty 3+1 v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty 3+1 na prodej v Předměstí (8), Byty 3+1 na prodej v Kateřinkách (5), Byty 3+1 na prodej v Jaktaři (4), Byty 3+1 na prodej ve Vávrovicích (1).

Byty 3+1 si můžete vybrat také dle městských částí: Byty 3+1 na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (14), Byty 3+1 na prodej MČ Opava-Vávrovice (1).

Jak vybrat byt 3+1 k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 3+1 nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (9), sídliště (2), klidná část obce (2), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 3+1 v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (12). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 3+1 k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 3+1 a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 3+1 pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 3+1 se zajištěným parkováním, tedy byty 3+1 v Opavě s garáží nebo byty 3+1 v Opavě s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu 3+1 se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 3+1 v 1. patře (1) a 2. patře (4), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (5). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 3+1 v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 3+1 s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 3+1: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty 3+1 v dobrém stavu (8), v bezvadném stavu (7), po rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 3+1 v Opavě dle vlastnictví

Byty 3+1 zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 3+1 v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 3+1 se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu 3+1 podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji panelové byty 3+1 (6). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty 3+1 (6), jiné byty 3+1 (1) či byty 3+1 s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Nabídka bytů 3+1 v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 17 bytů 3+1 z nabídky realitních kanceláří a 1 byt 3+1 je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty 3+1 k prodeji inzerují tyto realitky: Broker Consulting, a.s. (6), JOLK REALITY (3), M&M reality holding a.s. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (1), ByrFin Real Estate (1), (1), STING Reality s.r.o. (1), 1. opavská realitka s.r.o. (1), Swiss Life Select Reality (1) a AZET Reality (1). Další byt 3+1 je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Jak najít vhodný byt 3+1 na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu 3+1, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 3+1 na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 3+1 podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 3+1 v Opavě?

V obci Opava působí 15 realitních makléřů, spadajících pod 12 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Tomáš Kořistka, Nikola SUKENÍKOVÁ, DiS., Radek SVOBODA, Eva Schröterová, Ing. Václav Hořínek, PaedDr. Věra VERBÍKOVÁ, Jana Martínková, Roman Miškev a Ing. Pavel Sollich.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí (9). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 3+1 vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 63m2, Opava, Vojanova

Prodej bytu 3+1, 63 m?, Opava, ul. Vojanova

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava, Nákladní

Prodej bytu 3+1, 68 m?, Opava, ul. Nákladní

Prodej bytu 3+1, 83m2, Opava - Kateřinky

Krásný zrekonstruovaný byt 3+1 v Opavě - Kateřinkách

Prodej bytu 3+1, 54m2, Opava - Předměstí, Mařádkova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+1 v Opavě na ul. Mařádkova. Byt se nachází ve 3. patře panelového domu se 2 výtahy. Dům je bezbariérový a výtah zastavuje přímo na patře. Dům má přední a zadní vchod. Na domě došlo k zateplení dvou stran a 2 strany mají kompletně…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava, Polská

STING Reality s.r.o.

Nabízíme ke koupi byt 3+1 v Dzierźkowicach(Polsko) o celkové výměře 81,51 m2 vedle Držkovic asi 500 m od zastávky MHD Opava. Byt má 3 pokoje, předsíň, kuchyň, spíž, samostatný záchod, koupelnu, dva balkóny a prostorný sklep. Je v původním stavu…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava - Předměstí, Krnovská

Nabízím byt 3+1 cihlová zástavba - osobní vlastnictví

Prodej bytu 3+1, 84m2, Opava - Předměstí, Jaselská

Prodej, byt 3+1, 84 m2,Opava-Předměstí, ul. Jaselská

Prodej bytu 3+1, 77m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

JOLK REALITY

Prodej rekonstruovaného bytu 3+1 po slevě, 77m2 - Opava - Kateřinky

Prodej bytu 3+1, 102m2, Opava - Jaktař, Šebelova

JOLK REALITY

Prodej vymezené bytové jednotky s terasou v rod. domě, 102 m2 - Opava - Jaktař


TOPlist