56 099 aktuálních nabídek
od 919 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Beroun, - okres
okres Beroun
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Stavební pozemek na prodej Beroun

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od 2 490 000 Kč do 19 970 000 Kč

Ceny stavebních parcel v okrese Beroun

Cena stavebních parcel na prodej v okrese Beroun se momentálně pohybuje od 2 490 000 Kč do 19 970 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 11 930 Kč do 95 682 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena stavebního pozemku se v tomto okrese pohybuje kolem 5 806 Kč/m2, zahrady okolo 1 589 Kč/m2 a u zemědělského pozemku je to 511 Kč/m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v okrese Beroun.

Jaké jsou pozemky na prodej v okrese Beroun?

Na trhu v Berounu jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (75) v cenách od 2 490 000 Kč, následují zemědělská půda (14) od 100 000 Kč, zahrady (7) od 380 000 Kč, louky (5) od 139 900 Kč, ostatní pozemky (4) od 306 400 Kč a komerční pozemky (2) od 18 900 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V okrese Beroun nabízíme stavební parcely v celkem 32 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel ve Vysokém Újezdě (12), Prodej stavebních parcel v Králově Dvoře (7), Prodej stavebních parcel ve Svinařích (5), Prodej stavebních parcel v Bavoryni (5), Prodej stavebních parcel v Chyňavě (4), Prodej stavebních parcel ve Vráži (3), Prodej stavebních parcel v Berouně (3), Prodej stavebních parcel v Litni (3), Prodej stavebních parcel v Nižboru (3), Prodej stavebních parcel v Karlštejně (2), Prodej stavebních parcel v Novém Jáchymově (2), Prodej stavebních parcel v Zadní Třebani (2), Prodej stavebních parcel v Libomyšli (2), Prodej stavebních parcel v Chrustenicích (2), Prodej stavebních parcel v Hlásné Třebani (2).

Někdy se vyplatí nehledat stavební parcelu jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Beroun sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Kladno, Praha-západ, Příbram, Rokycany a Rakovník.

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (27), centrum (25), okraj obce (5), polosamota (2), samota (1), zástavba rd (1).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Nabídka stavebních parcel v okrese Beroun dle inzerenta:

V Berounu a okolí pochází 75 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (12), Domov - realitní společnost s.r.o. (7), Home 4 People (4), Broker Consulting, a.s. (4), RE/MAX Power (3), RE/MAX G8 Reality Kladno (3), BIDLI reality, a.s. (3), CENTURY 21 Česká republika (3), DUNA HOUSE (2) a Findeo reality s.r.o. (2).

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v okrese Beroun?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Beroun 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v Berounu?

V okrese Beroun působí 59 realitních makléřů, spadajících pod 37 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Alexiss Group s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha, Reality PROSTOR s.r.o. Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Beroun

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Zuzana Rosenbergová, Jitka Lišková, Jan Svatý, Carmen Idris Beshirová, Michal Kutzendörfer, Thijs Ramp, Petr Landa, Ing. Daniel Rapák, Miroslava Kůsová a Gabriel Hajdecker.

Nejvíce nemovitostí v okolí Berounu nabízí (4). Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 1774m2, Svinaře, Obecní

Nabízíme perfektně připravený stavební pozemek na bydlení v klidné části - staré zástavbě v obci Svinaře s bezkonkurenční cenou za metr čtvereční 5 997,- Kč. Pozemek má výměru 1774 m2, nachází se uprostřed obce. Dle územního plánu je zastavěnost plochy…

Prodej stavebního pozemku, 585m2, Zadní Třebaň, Pod Chybou

Zprostředkujeme Vám v přímém zastoupení majitele prodej pozemků 323 m2 a 262 m2 (5.111 Kč/m2) v chatové oblasti, ul. Pod Chybou, Zadní Třebáni. Pozemky navazují na sebe a tak může být smysluplné koupit je oba. V minulosti na nich…

Prodej stavebního pozemku, 1640m2, Beroun, Na Máchovně

Prodej pozemku, určeného k výstavbě rodinného domů, v lokalitě Beroun, ulice Na Máchovně, resp. Wintrova. K dispozici jsou 2 pozemky o různých výměrách, jeden je o celkové výměře 1.640 m2

11.480.000,-, (7.000,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1004m2, Svinaře, Dlážděná

Zprostředkujeme Vám prodej stavebního pozemku o velikosti 1004 m2 v obci Svinaře v okrese Beroun. Pozemek se nachází 30 km od Prahy směr Radotín II/115 nebo dálnice D4. V Řitce sjezd z dálnice a pokračuje se 15 km do Svinař. Veškeré IS.…

Novinka
7.990.000 Kč (7.958,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2985m2, Chyňava

Hledáte pěkné místo na stavbu Vašeho vysněného domu? Místo obklopené přírodou s výhledem na zalesněné kopce a přesto „co by kamenem dohodil“ od Prahy? Vítejte v Malých Přílepech, obci ležící přesně v takové lokalitě, zhruba napůl cesty mezi Prahou a Berounem.…

Novinka
3.000.000 Kč (1.005,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 377m2, Hořovice, Polní

Jiří Turek

Nabízím k prodeji pozemek určený územním plánem na stavbu rodinného domu, penzionu, případně bytového domu. Parcela o výměře 377m2 se nachází v proluce na klidném místě a přitom v blízkosti centra města Hořovice. Na pozemku lze postavit rodinný dům o dvou…

Prodej stavebního pozemku, 1908m2, Nižbor

Engel & Völkers Prague

Územní rozhodnutí platné od 30. 9. 2021.Projekt na výstavbu rodinného dvojdomu se 6 bytovými jednotkami o celkové užitné ploše 678 m2 (dle územního rozhodnutí):4x bytová jednotka 4+kk2x bytová jednotka 3+kk2x garáž10x venkovní parkovací stání6x venkovní terasy…

12.000.000 Kč (6.289,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1470m2, Chrustenice

RE/MAX Search

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme mírně svažitý pozemek o výměře 1470 m2 s rozestavěnou zděnou vilou (s platným stavebním povolením a projektovou dokumentací) o celkové užitné ploše 282 m2, který se nachází v obci Chrustenice…

Novinka
19.970.000 Kč (13.585,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 16067m2, Králův Dvůr

ERA ONE

Realitní společnost ERA ONE Brodan & Kutzendörfer nabízí k prodeji zajímavý soubor investičních pozemků o výměře 16067 m2 nacházejících se v atraktivní lokalitě v Králově Dvoře - Počaply a je určen platným územním plánem obce k výstavbě rodinných…

Prodej stavebního pozemku, Zaječov

Nabízíme vám pozemek k prodeji o celkové výměře 947 m2 v obci Zaječov, okres Beroun. Elektrická přípojka, voda a kanalizace je na hranici pozemku. Podle územního plánu je pozemek určený k rodinné rekreaci, ale lze postavit dům k trvalému…

Prodej stavebního pozemku, 1239m2, Otmíče

FINEM - REALITY s.r.o.

Přemýšlíte o realizaci stavby domu pro bydlení a hledáte k tomu vhodný pozemek? Máme pro Vás mírně svažitý pozemek vhodný k výstavbě domu pro bydlení dle územního plánu, v obci Otmíče. Zastavitelnost pozemku je max. 205 m2. Výška stavby max. 2 NP včetně…

4.950.000 Kč (3.995,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1011m2, Skuhrov

DUNA HOUSE

Nabízíme k prodeji slunný, mírně svažitý stavební pozemek o celkové výměře 1011 m2 s platným stavebním povolením v obci Hodyně u Skuhrova. Součástí prodeje je i projekt rodinného domu - prostorného bungalovu o dispozici 3+1, je tedy možné…

5.680.000 Kč (5.618,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1281m2, Osek

Domov - realitní společnost s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji pěkný rovinatý pozemek o celkové výměře 1.281 m2 v obci Osek u Hořovic. Podle Územního plánu se pozemek nachází v zastavěném území, na ploše Rodinné domy venkovského typu. Lze na něj umístit stavbu rodinného domu o 2…

Prodej stavebního pozemku, Vysoký Újezd, Habrová

Nabízíme k prodeji parcelu k výstavbě rodinného domu v jedinečné lokalitě Vysokého Újezdu, v blízkosti resortu golfového hřiště. Parcela je připravena k výstavbě, je zde příjezdová cesta, přípojka elektřiny na hranici pozemku, stejně tak jako kanalizace, vodovod…

Prodej stavebního pozemku, 1591m2, Hlásná Třebaň - Rovina, Slunečná

Hledáte romantické místo, kam byste mohli uniknout ze spěchu všedních dní do klidu přírody, a přitom být flexibilní, s rychlým dojezdovým časem do Prahy? Kochat se fantastickými výhledy na malebnou krajinu, relaxovat na zahradě, grilovat a užívat si české…

Prodej stavebního pozemku, 983m2, Vysoký Újezd

Exklusivně vám nabízíme rovinatý stavební pozemek situovaný v obci Vysoký Újezd, okr.Beroun. Celková výměra pozemku je 983m2 (cca 20x50m), dostupné jsou veškeré inženýrské sítě – el.energie/vodovod/kanalizace/plyn. Příjezd k pozemku je prostřednictvím asfaltové komunikace…

7.765.700,-, (7.900,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1126m2, Všeradice

Středočeské reality, spol. s r.o.

Hledáte pozemek jako investici, nebo pro budoucí stavbu RD? Aktuálně Vám můžu nabídnout obdélníkový pozemek o velikosti 1126 m2, který se nachází v klidné části obce Všeradice. Základní souhrnné informace: Nemovitiost je bez omezení vlastnického práva. Elektřina…

4.166.200 Kč (3.700,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 468m2, Nenačovice

Domov - realitní společnost s.r.o.

Dovolujeme si Vám nabídnout pozemek s chatou v klidné a žádané chatové oblasti obce Nenačovice, poblíž Loděnice u Berouna. Částečně podsklepená chata stojí na pěkném, mírně svažitém pozemku o celkové výměře 468 m2. Zastavěná plocha je…

Prodej stavebního pozemku, Trubín, Za Úvozem

Nabízíme k prodeji pozemek pro výstavbu rodinného domu v obci Trubín. Pozemek o uliční šíři 22m a celkové velikosti 700 m2, se nachází v klidné části obce, ta je vzdálena cca 30 km jihovýchodně od Prahy. Veškeré inženýrské sítě jsou k dispozici…

Prodej stavebního pozemku, 6957m2, Vysoký Újezd

LeoReal Uherské Hradiště

Dovoluji si Vám nabídnout k prodeji investorsky zajímavé dva stavební pozemky k o velikosti 3.340 m2 a 3.617 m2, které společně sousedí a je tedy možné jejich využití v celkovém součtu 6.957 m2. Pozemky se nachází…


TOPlist