Funkce uživatele
Moje oblíbené nemovitosti Moje filtry Upravit profil Vložit inzerát Dotazy
Region

Dispozice a stáří

Dispozice
Stáří inzerátu
Kraje
Praha
Zahraniční
Kraje
Praha
Zahraničí

Cena, plocha a patro

Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Umístění objektu
Dostupnost
Podrobnosti
V nabídce
Prezentace
Rozšířené hledání

Prodej bytů v okrese Brno-město

.Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 395 000 Kč do 17 990 000 Kč Více informací

Ceny bytů v okrese Brno

Cena bytů na prodej v okrese Brno se momentálně pohybuje od 395 000 Kč do 17 990 000 Kč. Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 104 749 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 76 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Brno.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (44) v cenách od 4 136 000 Kč, následují byty 3+kk (41) od 6 300 000 Kč, byty 2+1 (41) od 4 500 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (40) od 2 490 000 Kč, byty 3+1 (24) od 395 000 Kč, byty 4+kk (18) od 6 590 000 Kč, byty 4+1 (10) od 6 300 000 Kč, byty 1+1 (9) od 2 990 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 8 900 000 Kč, byty 5+kk (2) od 11 874 000 Kč, ostatní byty (1) od 9 990 000 Kč a pokoje (1) od 10 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Brno, je byt , který má obytnou plochu 223 m2.

Lokality bytů k prodeji

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (134), klidná část obce (61), okraj obce (6), sídliště (6), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (106). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (13) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (62) a 2. patře (44), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (75). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (15). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Brno na prodej byty novostavby (85), v bezvadném stavu (67), v dobrém stavu (34), po rekonstrukci (25), rozestavěné (9), k rekonstrukci (8), ve fázi projektu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (118). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (32), jiné byty (25), skeletonové byty (16) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 9 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 229 bytů z nabídky realitních kanceláří a 4 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: BRAVIS REALITY s.r.o. (42), CENTURY 21 Česká republika (36), GAUTE, a.s. (14), AvrioReal, s.r.o. (10), MS-INVEST a.s. (10), Broker Consulting, a.s. (8), REALITY PRORADOST s.r.o. (6), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (5) a QARA s.r.o. (5). Další 4 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 43 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem či notifikací upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V okrese Brno působí 289 realitních makléřů, spadajících pod 100 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bc. Eva Romportlová, Michala Hvězdová, Ing. David Celnar, Jaroslav Jakubec, Jakub Šepel, Ing. Michaela Čermáková, Magdaléna Véberová, Andrea Tipoa, Vojtěch Zigo a Ivana Zapletalová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Bc. Eva Romportlová (28). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Doporučeno včera

Prodej bytu 2+1 55 m² Brno, Hlinky

Hledáte k bydlení příjemné místo, kam se budete rádi vracet? Je pro Vás důležitá dobrá dostupnost do centra města a kompletní občanská vybavenost pro každou věkovou kategorii? Nebo hledáte vhodný investiční byt s výbornou dispozicí k pronájmu? V tom případě Vám nabízíme ke koupi prosvětlený byt 2+1 v osobním vlastnictví, nacházející se ve 4.NP šestipodlažního cihlového domu s výtahem na ulici Hli

Doporučeno před hodinou

Prodej bytu 3+1 90 m² Brno, Luční

Jedinečný byt s nerušenou vyhlídkou, ranní snídaně v kuchyni při vycházejícím slunci, odpolední káva či podvečerní posezení u červánků. Nabízím vyjímečný rozlohou a dispozicí, velmi prosvětlený a klidný panelový byt 3+1 v osobním vlastnictv&ia

Doporučeno před 7 hodinami

Prodej bytu 3+1 78 m² Brno, Lýskova

Nabízíme k prodeji světlý byt po kompletní rekonstrukci o dispozici 3+1, na ulici Lýskova. Prostorný byt, o výměře 78m2 s lodžií 8m2, se nachází v 5. patře z 8-mi patrového domu s výtahem. K bytu náleží sklepní kóje. Součástí společných prostor domu je kočárkárna.Byt kompletně prošel zdařilou rekonstrukcí. V koupelně je nově zděné jádro ,WC je samostat

Doporučeno před 7 hodinami

Prodej bytu 3+kk 102 m² Brno, Botanická

V zastoupení vlastníka si dovolujeme nabídnout prodej podkrovního bytu 3+kk s krásným výhledem a velkorysým prostorovým uspořádáním. Dům disponuje velkou společnou udržovanou zahradou s posezením, stromy a herními prvky pro děti. Skvělá lokalita v těsné blízkosti centra měst

Doporučeno před 8 hodinami

Prodej bytu 2+1 62 m² Brno, Kunštátská

Toužíte po komfortu města a zároveň chcete mít blízko přírodu? Pak pro Vás bude tento byt dobrou volbou. Nachází se v okrajové části města, odkud to máte vycházkou nedaleko třeba na Medlánecký kopec či do Zamilovaného hájku. Nebo sednete na šalinu a bez přesednutí si dojedete k Brněnské přehradě či do ZOO. A pokud se Vám nebude chtít ven, můžete v klidu popíjet kávu a užívat si krásného výhledu ze

Doporučeno před 8 hodinami

Prodej bytu 3+kk 85 m² Brno, náměstí Republiky

Nabízíme prodej velmi pěkného a světlého bytu 3+kk po kompletní a zdařilé rekonstrukci (+ možnost garáže přímo v domě - více info v RK), s praktickým rozmístěním pokojů, CP bytu 75m2 + dva balkóny (2m2 do náměstí + 8m2 do dvorní části), k bytu náleží pěkný suchý zděný sklep 4m2. Byt je situován v 3.NP klidného cihlového bytového domu (bez výtahu) s dobro

Doporučeno před 8 hodinami

Prodej bytu 2+1 66 m² Brno, Ečerova

Nabízíme prodej bytu OV 2+1 s velkou zasklenou lodžií na ul. Ečerova, Brno - Bystrc. Byt je situován v 8.NP/9 a díky svému umístění je velmi světlý a slunný. Nachází se v panelovém domě po kompletní revitalizaci (zateplení, fasáda, zasklená lodžie, střecha, plastová okna, stoupací vedení vody a odpadu, nový výtah atd.). CP bytu je 62m2 + lodžie 4 m2. Dispozice bytu: neprůchoz

Doporučeno před 10 hodinami

Prodej bytu 2+kk 55 m² Brno, Wágnerova

Objevte Váš Nový Domov v Srdci Maloměřic Představujeme Vám exkluzivní nabídku bytu 2+kk o celkové ploše 55 m2, který se nachází v žádané lokalitě Maloměřic na ulici Wágnerova. Tento byt je dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a pohodlí, aniž by museli opustit město. Klíčové vlastnosti Vlastní kryté parkovací stání - Už žádné starosti s hledáním parkovacího místa. Vaše auto bu

Doporučeno před 11 hodinami

Prodej bytu 5+kk 138 m² Brno, Táborská

V rámci projektu Bydlení Táborská - byty & workout & zahrada nabízíme na základě výhradního zastoupení k prodeji novostavbu mezonetového bytu v osobním vlastnictví dispozice 5+kk se dvěma balkony nacházející se v novostavbě bytového domu na ulici Táborská, Brno - město.Bytový dům je tvořen dvěma křídly. Uličním křídlem, které má 4. nadzemní podlaží, podkroví a jedno podzemní podlaží a

Doporučeno před 11 hodinami

Prodej bytu 2+kk 70 m² Brno, Táborská

V rámci projektu Bydlení Táborská - byty & workout & zahrada nabízíme na základě výhradního zastoupení k prodeji novostavbu bytu v osobním vlastnictví dispozice 2+kk nacházející se v novostavbě bytového domu na ulici Táborská, Brno - město.Bytový dům je tvořen dvěma křídly. Uličním křídlem, které má 4. nadzemní podlaží, podkroví a jedno podzemní podlaží a dvorním křídlem se 2. nadzemn

Doporučeno před 12 hodinami

Prodej bytu 2+kk 42 m² Brno

Jako majitel ,nabízím k prodeji byt v osobním vlastnictví o dispozici 2+kk v krásné a klidné lokalitě Brno Kohoutovice. Nachází se v revitalizovaném panelovém domě s výtahem. Byt má podlahovou plochu 42 m² + zasklená lodžie 4,3 m² + sklep 1,8 m².Byt prošel v roce 2017 rekonstrukc

Doporučeno před 13 hodinami

Prodej bytu 1+kk a garzoniéry 37 m² Brno, Vranovská

Útulné bydlení s inteligentním designemNabízím Vám exkluzivní příležitost vlastnit byt o velikosti 37m2 v Brně, v městské části Zábrdovice, na Vranovské ulici.Popis nemovitosti:Dispozice: 1+KKVelikost: 37m2Kuchyně vybavená spotřebiči: lednice, trouba s varnou deskou, odsavač parPatrová postel s prostornou spací částí

Doporučeno před 15 hodinami

Prodej bytu 3+1 68 m² Brno, Žitná

Nabízíme k prodeji prostorný byt 3+1 s balkónem v klidné lokalitě Řečkovic ul. Žitná. Byt se nachází ve 3. patře z celkových 12 pater s dvěma výtahy (nákladní a osobní) Dům je zateplený a byt prošel kompletní rekonstrukcí, včetně koupelny a toalety. Kuchyňská linka je vybavena moderními spotřebiči včetně myčky, sporáku a trouby. V jednom z pokojů se nachází i stropní světlo na dálkové ovládání. En

Doporučeno včera

Prodej bytu 1+kk a garzoniéry 40 m² Brno, Langrova

Nabízíme k prodeji byt do osobního vlastnictví v novostavbě Pegas, 1+kk o velikosti 39,2 m2. Budova je cihlová na ulici Langrova, Brno Slatina.Byt je umístěn v I.NP bytového domu, postaveného v roce 2015.Byt je vybaven kuchyňskou linkou s elektrospotřebiči a v oknech jsou žaluzie.Lokalita je vyhledávaná díky výborné dostupnosti do centra města Brna a přitom klidná část

Doporučeno včera

Prodej bytu 1+kk a garzoniéry 24 m² Brno, Sedláčkova

Ve výhradní zastoupení majitele bytu nabízíme k prodeji byt v novostavbě bytového domu OV 1+kk ul. Sedláčkova, Brno. Jedná se o rohový bytový dům. Celková plocha bytu je o výměře 24,7m2. Byt se nachází v 8NP s výtahem a krásným výhledem z lodžie bytu. Dispozice: vstupní chodbička, koupelna s WC, vanou a pračkou a obývací pokoj s kuchyňským koutem. Z vybavení bytu je pouze původní kuchyň

Doporučeno včera

Prodej bytu 2+1 76 m² Brno, Řezáčova

Nabídka prodeje bytu 2+1 v Brně, Řezáčova ulice, lokalita KomínNabízíme k prodeji exkluzivně vybavený byt 2+1, který se nachází v atraktivní a vyhledávané lokalitě Komín ve městě Brno, konkrétně na ulici Řezáčova. Byt je situován v 1. patře a druhém nadzemním podlaží dobře udržovaného domu, který prošel kompletní revitalizací a zateplením.Interiér bytu je plně a nadstandard

Doporučeno včera

Prodej bytu 2+1 76 m² Brno, Palackého třída

Byt 2+1 v osobním vlastnictví, 76 m2, se dvěma lodžiemi s výhledem do okolí , na exkluzivní adrese, ul. Palackého třída, Královo Pole, Brno. Městská část Královo Pole patří k nejatraktivnějším lokalitám pro bydlení. Byt je situovaný ve 4. patře v pětipodlažním cihlovém bytovém domě bez výtahu. Nabízený byt je po rekonstrukci, v udržovaném stavu a nabízí se zařízený a připravený ihned k

Doporučeno včera

Prodej bytu 3+kk 96 m² Brno, Kristenova

K prodeji nabízíme prostorný a světlý mezonetový byt 3+kk na ulici Kristenova v Brně-Komíně. Byt se nachází ve druhém patře a je orientován na západ do klidného vnitrobloku. Byt samotný je rozdělen do dvou podlaží. V prvním nalezneme chodbu, dvě komory, toaletu a prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. Ve druhém podlaží se nachází dvě ložnice a koupelna, která je vybavena vanou a druhou toale

Doporučeno včera

Prodej bytu 3+1 67 m² Brno,

3+1 OV Haškova Brno Lesná 69m2 s balkonema s výtahem, byt má 3 neprůchozí pokoje , malá šatna, plastová okna, v původním stavu se zděným jádrem, vanou, obkladačky , podlahy v místnostech jsou z parket, dálkové ústřední topení. Dům po revitalizaci - zateplen s balkony, sklepy. Byt má výhled z oken do lesa (na východ) na okraji lesoparku Čertova Rokle . Prohlídky po tel domluvě ,vho

Doporučeno včera

Prodej bytu 3+kk 70 m² Brno

Nabízíme Vám k prodeji nový, bezbariérový byt v Brně - Slatině s dispozicí 3+kk o CP 70m2 s terasou o CP 70m2. Byt se prodává vybavený, jsou zde vestavěné skříně, k uložení věcí a oblečení. K odpočinku slouží terasa s posezením, kde je možnost odpočinku a grilování. Parkování auta je možné na vlastním parkovacím stání u bytového domu. Pro více informací neváhejte a volejte