40 368 aktuálních nabídek
od 891 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst nájmy nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit? Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst nájmy nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit?

  Chcete pronajmout nemovitost a získat tak další příjem navíc? Zvažujete pořízení nemovitosti jako investici a zdroj pasivního příjmu? „Při stanovení rozpočtu nestačí spočítat 12 krát nájem a hotovo. Je potřeba zohlednit více položek, které mají vliv na návratnost vaší investice a hlavně vás ochrání před zklamáním nebo dokonce situací, kdy celý záměr bude ztrátový,“ upozorňuje Jakub Zámiš z Odhad-zdarma.cz.

 • Logo Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově spočítá i odměnu notáře v dědickém řízení Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově spočítá i odměnu notáře v dědickém řízení

  Pokud jste se stali účastníkem dědického řízení, budete potřebovat využít služeb notáře. Důležitá je přitom skutečnost, že si notáře v dědickém řízení nemůžete sami vybrat. A to z důvodu nestrannosti.

 • Logo Nové Královice na okraji Prahy nebudou jen „dalším satelitem Nové Královice na okraji Prahy nebudou jen „dalším satelitem"

  Pokud se rozhodnete vytvořit projekt, který více než superlativy zaujme svým citlivým architektonickým a urbanistickým řešením, chcete zachránit zchátralou národní památku, a navíc probudit k životu místo s bohatou historií a krásným okolím, pak vás čeká spousta náročné práce. Přesně pro to se rozhodl tým architektů a investorů v projektu Nové Královice (městská část Praha-Královice). Nechtěli jít cestou okázalosti ani primárně jednoduchých řešení, už ve fázi prvních myšlenek o projektu věděli, že chtějí tohle krásné místo „probudit”, ne zcela změnit nebo „převálcovat”.

 • nové články

  Rekonstrukce staleté rybářské chaty ztracené v divočině

  Vyrazit na ryby? Jistě, v lesích a horách státu New York se nachází spousta zajímavých rybolovných lokalit. Ale nejspíš žádná nedisponuje tak sympatickou rodinnou chatičkou, jakou má americká rodinka na břehu jezera na úpatí Adirondack.

  Jak zařídit ohniště na zahradě, připravte se na požár nápadů

  Při budování ohniště na zahradě se fantazii meze nekladou. Můžete se přidržet tábornické klasiky, a pak se vám bude hodit pár praktických doporučení. Anebo se rozhodnete ohniště pojmout jako samostatnou malou stavbu, plnohodnotný, ale estetický prvek.

  Jak úspěšně pěstovat zahradní borůvky a proč je nejdůležitější příprava půdy

  Vypěstovat v zahradě ty pravé lesní borůvky je prakticky neřešitelný úkol, přesto je však možné borůvky na svém pozemku mít. Především borůvku chocholičnatou, takzvanou kanadskou a nebo zimolez, což vlastně ani není borůvka. A ještě se nabízí jedna možnost, dřevina zvaná muchovník, která dorůstá výšky až několik metrů a jejíž plody jsou oproti borůvkám o dosti větší, ale chuťově srovnatelné. Dali jsme je na borůvkový koláč a rozdíl nebyl poznat.

 • Logo Dočasný pokles cen pronájmů vystřídá do konce roku návrat k cenám před pandemií Dočasný pokles cen pronájmů vystřídá do konce roku návrat k cenám před pandemií

  Růst cen nemovitostí obvykle znamená také růst cen pronájmů. Pandemie přinesla na trh s bydlením nečekaný vývoj. Oproti mnoha předpovědím se po počáteční nervozitě vrátily ceny všech typů nemovitostí k rostoucímu trendu. Ceny pronájmů ale zejména ve větších městech klesaly. Jak se bude vyvíjet trh s nájemním bydlením do konce roku? Jaké faktory a okolnosti budou mít vliv na trh s pronájmy v dlouhodobějším horizontu? 

 • Logo Historická tvrz v Nových Královicích se dočkala rekonstrukce a vyvolala i zvýšený zájem o bydlení Historická tvrz v Nových Královicích se dočkala rekonstrukce a vyvolala i zvýšený zájem o bydlení

  Také vás vždycky potěší, když se zachrání nějaká historická stavba, dostane nový kabát a hlavně uplatnění? Takové štěstí měla tvrz Královice ve stejnojmenné pražské části. Ba co víc. Stala se centrem Nových Královic. A vyvolala i zvýšený zájem o bydlení ve svém okolí.

 • Logo Zapomenutá pražská část ožívá, Nové Kralovice propojují to nejlepší z historie i současnosti Zapomenutá pražská část ožívá, Nové Kralovice propojují to nejlepší z historie i současnosti

  Dům nebo byt? Město nebo vesnice? Zůstat v Praze nebo odejít na venkov do přírody? Odstěhovat se za prací do Prahy?  To jsou jen některé otázky při rozhodování o novém bydlení v hlavní městě. Každá volba má svá pro a proti, výhody i nevýhody. I na kraji Prahy jsou ale ještě neobjevená místa s atmosférou pravého venkova, krásnou přírodou a historickou hodnotou. Jedno takové místo se právě probouzí v Nových Královicích. 

 • Logo HT dveře - bezpečnostní dveře pro developery i domácnosti HT dveře - bezpečnostní dveře pro developery i domácnosti

  Pořádně zabezpečit nemovitost se vždy vyplatí. Ať už si kupujete dům či byt, nebo stavíte nové bytové a rodinné domy. Sepsali jsme pro vás několik důvodů, proč je dobré sáhnout po kvalitních bytových dveřích a raději si za ně i připlatit.

 • Logo Zájem o on-line odhady nemovitostí roste, odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1000 odhadů denně Zájem o on-line odhady nemovitostí roste, odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1000 odhadů denně

  Ani v době pandemie a omezení pohybu obyvatel se trh s bydlením nezastavil. I v oboru realit dochází k rozvoji on-line služeb, tedy bez nutnosti osobní návštěvy. Rostoucí zájem je například o on-line odhady nemovitostí, což potvrzují také odborníci z on-line kalkulačky Odhad-zdarma.cz. 

 • Logo Termín pro podání přiznání k dani z nemovitosti se posouvá do 1. dubna 2021 Termín pro podání přiznání k dani z nemovitosti se posouvá do 1. dubna 2021

  Povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti má každý, kdo v předchozím roce nabyl nemovitost nebo kdo provedl zásadní stavební úpravy. V letošním roce se kvůli opatřením spojeným s pandemií COVID-19 prodlužuje termín pro podání daňového přiznání do 1. dubna 2021. Termín pro zaplacení však zůstává, a to do 31. května.

 • Logo Jak probíhá dědické řízení: Provedeme vás procesem krok po kroku Jak probíhá dědické řízení: Provedeme vás procesem krok po kroku

  Řešení dědictví obvykle spadá mezi ty neradostné záležitosti. Během dědického řízení se navíc mnohdy objevují nejrůznější komplikace. Poradíme, jak dědické řízení probíhá, kde si můžete nechat vypracovat odhad nemovitosti nebo jak vyplatit ostatní dědice z jejich podílů.

 • Logo Jak dosáhnout na hypotéku bez vlastního kapitálu? Jak dosáhnout na hypotéku bez vlastního kapitálu?

  Bydlení je v dnešní době drahá záležitost. Abyste byli schopni dosáhnout na hypotéku, musíte splňovat hned několik podmínek, kam mimo jiné spadá také vlastní kapitál. Jinak řečeno, banka vám nepůjčí celou částku, za kterou nemovitost kupujete, ale pouze část. Zbytek musíte doplatit ze svého. Co když, ale vlastní kapitál nemáte? Podívejte se s námi na možnosti, jak získat hypotéku bez vlastního kapitálu.

 • Logo Prodejte svoji nemovitost bez realitky rychle a bez problémů Prodejte svoji nemovitost bez realitky rychle a bez problémů

  Prodáváte svoji nemovitost bez realitky a rádi byste ji prodali rychle a za dobrou cenu? Připravili jsme pro vás návod, jak postupovat jako zkušení profesionálové. 

 • Logo Jak zhodnotit peníze, když ne v bance? Jak zhodnotit peníze, když ne v bance?

  Konec loňského roku překvapil české investiční společnosti. V nemovitostních fondech lidé proinvestovali 42,5 miliardy korun, což je o necelých 30 % víc než v roce 2018. V této době lidé více šetří a hledají jiné konzervativní způsoby, jak svoje úspory zhodnotit. Navíc úroky v bankách spadly na minimum. TESLA investiční společnost nabízí Realitní účet.

 • Logo Jak ušetřit až 80% nákladů za teplo? Pomůže zateplení domu! Jak ušetřit až 80% nákladů za teplo? Pomůže zateplení domu!

  Uvažujete nad zateplením svého domu, ale odrazuje vás vyšší počáteční investice? Tepelná izolace přitom šetří nejen peníze za teplo, ale v létě také za klimatizaci. Zjistěte, kolik energie a peněz díky zateplení ušetříte a kdy se vám investice vrátí.

 • Logo Plánujete prodej nemovitosti? Víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu? Plánujete prodej nemovitosti? Víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu?

  Plánujete v roce 2021 prodej domu, bytu či pozemku? Prodej nemovitosti je příjmem a ten podléhá zaplacení daně. Z placení daně ale existuje celá řada výjimek. Přinášíme přehled případů, kdy jste od zaplacení daně z příjmů při prodeji nemovitosti osvobozeni.

 • Logo Jak postupovat, když vám makléř spolu s prodejcem zatají vady na nemovitosti Jak postupovat, když vám makléř spolu s prodejcem zatají vady na nemovitosti

  Přišel nám do redakce e-mail, zda je možné nahlásit inzerát, který záměrně nevypisuje problémové věci na domě, tedy úmyslně skryté závady. A ty pak stojí kupujícího spoustu peněz a některé přímo porušují platnou legislativu (např. načerno svedený odpad, novostavba na navážce, utajené věcné břemeno apod.). Náš čtenář měl samozřejmě na mysli konkrétní případ, kdy problémy odhalil včas díky výpisům z VAKu a katastru, načež zjistil, že nemovitost, jejíž koupi následně odmítl, je nadále nabízena stejným způsobem. Rozhodli jsme se proto tuto problematiku blíže osvětlit, jelikož cenzuru inzerátů dělat nemůžeme, to inzertnímu médiu nepřísluší a nakonec je každý inzerent jeho zákazníkem. Podvody podléhají soudům a orgánům činným v trestním řízení. Ovšem možných způsobů, jak se bránit, je více.

 • Logo Známe způsob, jak rychleji ušetřit třeba na novou střechu Známe způsob, jak rychleji ušetřit třeba na novou střechu

  Vlastnit dům, to jsou výdaje na celý život. Stále je něco potřeba. Nová střecha, venkovní posezení, bazén pro děti. Abyste se mohli radovat z toho, že vám konečně nezatéká do ložnice nebo z krásného letního dne na vaší zahradě, plánujte a tvořte si finanční rezervu. Jak se říká korunku po korunce. Protože štěstí přeje připraveným.

 • Logo Aktuální trendy ve stavebnictví: velkým firmám se dařit bude, malé ať se připraví na horší časy Aktuální trendy ve stavebnictví: velkým firmám se dařit bude, malé ať se připraví na horší časy

  Před nástupem druhé vlny pandemie COVID-19 zaznamenalo stavebnictví mírné zlepšení – vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Číslo meziročního propadu se oproti situaci v srpnu snížilo z 9,7 procenta na 8,2 procenta. Vše tedy vypadalo celkem optimisticky – tedy, před nástupem druhé vlny. A dopady na sebe nenechají čekat - analytici očekávají v dalších měsících opětovné zhoršení.

 • Logo Mladí Češi opouštějí mamahotely a může za to také koronavirus Mladí Češi opouštějí mamahotely a může za to také koronavirus

  Co donutilo mladé Čechy opouštět ve větším počtu mamahotely? Statistiky se nám snaží napovědět. V každém případě je dlouhé pobývání u rodičů nelichotivým trendem, který byl a je dlouhodobě kritizován. Do osamostatnění se však mladých Čechům příliš nechtělo. Až do koronakrize a období relativně krátce před ní. Co se stalo? Jaké impulzy pohnuly s myšlením našich mladých, ale i třicátníků a čtyřicátníků?

 • Logo Jak ocenit nemovitost a další majetek v dědickém řízení Jak ocenit nemovitost a další majetek v dědickém řízení

  Úmrtí blízké osoby je jedno z nejtěžších období v životě. Vedle smutku však musí pozůstalí řešit i praktické záležitosti spojené s úmrtím. Stávají se totiž účastníky dědického řízení, v rámci kterého se řeší pozůstalost.

TOPlist