51 349 aktuálních nabídek
od 930 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak zeleň hýbe s cenou nemovitosti? Hodně, dokládají studie. Z hlediska domu i celé čtvrti Jak zeleň hýbe s cenou nemovitosti? Hodně, dokládají studie. Z hlediska domu i celé čtvrti

  Zeleň v okolí prodávaného domu, ať už je to zahrada anebo blízký park, významně ovlivňuje cenu nemovitosti. Opakovaně to potvrzují studie i průzkumy marketérů ze všech koutů světa. Kanada, Singapur, Velká Británie si v tom mohou podat ruce s Itálií, Německem nebo Rakouskem. Ani Česko v tomhle nebude výjimkou.

 • Logo Koupit nebytový prostor k bydlení? Je to možné, ale ne vždy Koupit nebytový prostor k bydlení? Je to možné, ale ne vždy

  V dnešní době, kdy je nedostatek bytů za přijatelné ceny, se mnoho lidí obrací k alternativním možnostem. Jednou z nich je koupě nebytového prostoru, jako jsou ateliéry, kanceláře nebo garáže, a jeho přeměna na bydlení. Ale je to dobrý nápad?

 • Logo Vzali si společnou hypotéku. Pak přišel rozvod. Co teď? Vzali si společnou hypotéku. Pak přišel rozvod. Co teď?

  Řekli si své „ano” a vzali si společnou hypotéku. Teď se rozvádějí. Co se společnou hypotékou, která se rázem stala obřím břemenem? Jak se nejlépe domluvit a vyjít z té šlamastyky co možná nejlépe?

 • nové články

  Jak zeleň hýbe s cenou nemovitosti? Hodně, dokládají studie. Z hlediska domu i celé čtvrti

  Zeleň v okolí prodávaného domu, ať už je to zahrada anebo blízký park, významně ovlivňuje cenu nemovitosti. Opakovaně to potvrzují studie i průzkumy marketérů ze všech koutů světa. Kanada, Singapur, Velká Británie si v tom mohou podat ruce s Itálií, Německem nebo Rakouskem. Ani Česko v tomhle nebude výjimkou.

  Jak správně vyčistit na podzim dešťové svody a okapy? Ručně, rychle, efektivně

  Nic proti radosti ze sklizené úrody, překrásně vybarvenému pastelovému jasu krajiny anebo poslednímu hřejivému závanu tepla babího léta. Ale podzim, to je taky listí napadané v okapu, které je třeba vyčistit. Je to práce, na které nic uchvacujícího není. Jak to udělat co nejlépe a současně co nejrychleji?

  Blíží se vodíková budoucnost? Rakouské hlavní město Vídeň v tom má jasno!

  Ve Vídni začali vyrábět v paroplynové elektrárně energii z vodíku, respektive začali experimentálně přimíchávat nejprve 5 a postupně až 15 % vodíku do zemního plynu. A cílem je 30%.

 • Logo Dar domu nebo bytu můžete odvolat. Jak zvrátit dar nevděčným potomkům? Dar domu nebo bytu můžete odvolat. Jak zvrátit dar nevděčným potomkům?

  Darování nemovitosti je většinou považováno za nevratný akt. Ale co když se věci změní? Co když vám důchod nestačí na živobytí, nebo co když se osoba, které jste darovali nemovitost, začne chovat nevděčně? České zákony vám nabízejí možnost dar odvolat. Jak na to?

 • Logo Jak dlouho ještě vydrží drahé hypotéky? Jak dlouho ještě vydrží drahé hypotéky?

  Jednoduchá otázka se složitou odpovědí. Do budoucnosti nevidí nikdo. Ale několik náznaků, které na veřejnost vypustila Česká národní banka, Česká bankovní asociace nebo finanční odborníci ukazuje, jak se mohou vyvíjet závěrečné měsíce roku 2023.

 • Logo Jak může barva omítky zacloumat s cenou vaší nemovitosti? Jak může barva omítky zacloumat s cenou vaší nemovitosti?

  Knihu si prý lidé nevybírají podle obálky. Ale v praxi to platí jen u jim známých autorů. Ve skutečnosti o prodeji rozhoduje chytlavý název a přebal. A s domy v nabídce realitních kanceláří je to podobné. Vnější vzhled obálky domu, barva omítky, je zatraceně důležitá součást řešení toho, jak prodat nebo neprodat.

 • Logo Bosse podsvětí stála 300 milionů, teď je k mání za 50. Na prodej Krejčířovy vily láká i známý herec Bosse podsvětí stála 300 milionů, teď je k mání za 50. Na prodej Krejčířovy vily láká i známý herec

  Kontroverzní vila někdejšího šéfa podsvětí Radovana Krejčíře si zažila mnohé. Umožnila svému majiteli útěk při policejním zátahu, potom se stala ruinou a místem pro výlety vyznavačů urbexu. Vše pak skončilo požárem. Teď prošla částečnou rekonstrukcí a je znovu na prodej.

 • Logo Co je to Waitrose efekt? Hodnotu vaší nemovitosti může zvýšit i o polovinu Co je to Waitrose efekt? Hodnotu vaší nemovitosti může zvýšit i o polovinu

  Vžijte se do situace, kdy večer přijdete domů utahaní z práce, a k velkému zklamání svého kručícího žaludku zjišťujete, že lednička zeje prázdnotou. Ale vy si nezoufáte, protože od obchodu s potravinami vás nedělí kilometry, ale sotva desítky kroků. Paráda. A kolik že byste si chtěli za tenhle příjemný bonus v obslužnosti připlatit?

 • Logo Jak na přepis elektřiny v novém pronájmu či koupené nemovitosti? Dodavatel vám rád pomůže Jak na přepis elektřiny v novém pronájmu či koupené nemovitosti? Dodavatel vám rád pomůže

  Přestěhovali jste se právě do nového pronájmu nebo jste si koupili nemovitost a potřebujete na sebe přepsat elektřinu? Nejedná se o nijak složitý proces a k jeho úspěšnému dokončení potřebujete jen pár dokumentů a toho správného dodavatele elektřiny.

 • Logo Je vhodná doba pro nákup nemovitosti? Je vhodná doba pro nákup nemovitosti?

  Přinášíme článek od realitního experta Michala Školy, ve kterém podrobně rozebírá, zda je aktuálně výhodné pořídit si nemovitost pro bydlení, pro rekreaci nebo jako investici. Přečtěte si jeho poznatky a zjistěte, jestli už se vyplatí investovat peníze do nemovitostí.

 • Logo Zveme vás na konferenci o realitních trendech Zveme vás na konferenci o realitních trendech

  V záplavě seminářů, kurzů a kongresů si nenechejte ujít příležitost se zúčastnit Konference „Realitní trendy u nás a v zahraničí.“ Akci pořádá nejen pro své členy Asociace realitních kanceláří ČR ve středu 21. června v Praze.

 • Logo Plánujete koupi bytu a milujete grilování? Vyhlédněte si správný balkon! Plánujete koupi bytu a milujete grilování? Vyhlédněte si správný balkon!

  Grilování na balkoně už dávno není nemožné. Bezkouřové grily umožní přípravu lahůdek na klasickém dřevěném uhlí tak, abychom své sousedy v bytovém domě neobtěžovali kouřem. Lákavou vůni připravovaných lahůdek sice neodstraníte, ale to platí i pro jejich přípravu v kuchyni, třeba v troubě. Přesto by se balkon měl stát důležitým kritériem při výběru bytu právě pro ty zájemce o koupi, kdo předem vědí, že budou častěji grilovat.

 • Logo Jak prověřit potenciálního nájemníka? Jak prověřit potenciálního nájemníka?

  Pronájem nemovitosti je skvělým zdrojem pasivního příjmu, ale najít spolehlivého nájemníka může být obtížné. Realitní samoobsluha ve spolupráci s nebankovním registrem přichází s inovativní službou lustrace nájemníka, která minimalizuje riziko při výběru nových obyvatel vaší nemovitosti.

 • Logo Americká hypotéka: Dosáhnete s ní na vlastní bydlení? Americká hypotéka: Dosáhnete s ní na vlastní bydlení?

  Kdo by nechtěl bydlet ve vlastním? Většina lidí. Bohužel koupě nemovitosti rozhodně není levná záležitost a našetřit si na ni zvládne málokdo. Obvyklou pomocí může být hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření. Co když ale potřebujete peníze využít i jinak, než jen na pořízení nového domova? Tento problém řeší americká hypotéka. Znáte ji? 

 • Logo Jak vybrat realitní kancelář v roce 2023 Jak vybrat realitní kancelář v roce 2023

  Ptáte se, jak vybrat takovou realitní kancelář, která prodá vaši nemovitost rychle, za dobrou cenu a ještě vám poskytne vynikající poprodejní servis? Máme pro vás několik tipů.

 • Logo Chcete zvednout cenu panelákového bytu? Dejte sbohem umakartové koupelně! Chcete zvednout cenu panelákového bytu? Dejte sbohem umakartové koupelně!

  Plánujete prodat svůj byt? Pokud nechcete prodávat pod cenou a ani na zájemce čekat příliš dlouho, měli byste zajistit, aby nemovitost vynikala nad konkurencí. Jednou z efektivních cest, jak toho dosáhnout, je přestavba staré umakartové koupelny – pokud ji v bytě stále ještě máte. Když vybudujete zděné jádro a místnost moderně a prakticky zařídíte, snadno přilákáte seriózní zájemce.

 • Logo Jak stanovit cenu nemovitosti. Víte, jak určit cenu svého domu či bytu? Jak stanovit cenu nemovitosti. Víte, jak určit cenu svého domu či bytu?

  Víte, jakou cenu má vaše nemovitost? Víte, jak cenu nemovitosti zjistit a jak ji stanovit správně? 

 • Logo Půjdou ceny rekreačních chat letos dolů? Máme několik náznaků, že ano Půjdou ceny rekreačních chat letos dolů? Máme několik náznaků, že ano

  Od podzimu se inzertní portály pro prodej nemovitostí plní rekreačními objekty. Čísla mluví sama za sebe - nabídka se během posledního roku zdvojnásobila a prozatím situace nenaznačuje tomu, že by měla v průběhu letošního roku klesat. Klesat proto mohou ceny chat a chalup. Proč je tomu tak?

 • Logo Pozvánka na hybridní konferenci REAL ESTATE MARKET: Města, budovy a energie Pozvánka na hybridní konferenci REAL ESTATE MARKET: Města, budovy a energie

  Remspace a Centrum pasivního domu pro Vás připravili 1. ročník odborné konference o udržitelném rozvoji měst, perspektivách výstavby, nových přístupech, materiálech, technologiích, ale také o nových vizích a výzvách. Těšit se můžete na diskusi s lídry českého byznysu a odborníky na development, real estate, architekturu, environmentálně šetrnou výstavbu, urbanismus, investice a finance.

 • Logo Povinné soláry na střechách, rekonstrukce a zateplování, šílenství EU graduje Povinné soláry na střechách, rekonstrukce a zateplování, šílenství EU graduje

  Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili zásadní změny týkající se budov. Majitelé domů a bytů budou muset do deseti let výrazně snížit jejich energetickou náročnost. Budovy by proto měly být řazeny do kategorií A až G a jednotlivé státy EU si musí určit takové plány, aby dosáhly “evropských cílů.“ Jaké jsou? A proč bychom měli spíše hovořit o domech na skleněných nohách?

TOPlist