51 796 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Rezervační smlouva na nemovitost: Na co si dát pozor? Rezervační smlouva na nemovitost: Na co si dát pozor?

  Rezervační smlouva na nemovitost je velmi užitečným dokumentem, který poskytuje ochranu nejen prodávajícímu, ale i kupujícímu. V České republice nemá stanovenu povinnou právní úpravu, proto záleží jen na smluvních stranách, na jakých podmínkách se dohodnou. 

 • Logo Na co si dát pozor při podpisu zprostředkovatelské smlouvy Na co si dát pozor při podpisu zprostředkovatelské smlouvy

  Při prodeji nemovitosti prostřednictvím realitního makléře vás jako první čeká podpis zprostředkovatelské smlouvy. Realitní makléř (zprostředkovatel) se ve smlouvě zavazuje vyvíjet činnost, která vede k prodeji či pronájmu dané nemovitost a majitel nemovitosti podpisem smlouvy potvrzuje svoji vůli nemovitost prodat. 

 • Logo Blíží se uzávěrka přihlášek za nižší ceny na veletrzích Střechy - Solar - Řemeslo Praha 2023 Blíží se uzávěrka přihlášek za nižší ceny na veletrzích Střechy - Solar - Řemeslo Praha 2023

  24. ročník odborného veletrhu Střechy Praha se bude konat v termínu 9. – 11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí. Veletrh je nejvýznamnější přehlídkou výrobků, materiálů a technologií z oblasti staveb a renovací střech v České republice a spolu se souběžnými akcemi představuje jedinečnou akci v oboru střech a úsporného bydlení. Dlouhodobě vykazuje vynikající návštěvnost odborné i laické veřejnosti a účastní se jej nejvýznamnější výrobci a dodavatelé z oboru.

 • nové články

  Hledání životního prostoru a krásy v rekonstruovaném zděném domě

  Na počátku to byl obyčejný nízkopodlažní domek, cihlová stavba v řadové zástavbě baráků dělnické kolonie. Na předměstí Dublinu nejde o neobvyklý jev, okrajové čtvrti z šedivých nebo načervenalých cihel tu dotváří kolorit už hezky dlouho. V Irsku ale tahle obydlí nepřipomínají zrovna radostné časy, a tak je tlak na polidštění těchto „tradičních“ staveb značný.

  Za moderní architekturou i historickými skvosty zve od zítřka festival Den architektury

  S heslem „Nebourej, transformuj!“ zve od zítřka festival Den architektury za moderní architekturou i historickými skvosty. Prohlídky unikátních staveb, architektonické procházky a další bohatý program nabízí festival ve více jak 100 městech po celé České republice i na Slovensku.

  Pivoňky bylinné i dřevité, okrasa zahrad, kterou je třeba v přírodě chránit

  Ve starověké Číně si pivoňky získaly oblibu císařů, v našich zahrádkách jsou oblíbené již staletí. A dokonce se dostaly na index místního panstva, jelikož se staly oblíbenou zahradní trvalkou chudiny. Přece nebudeme mít v zámeckém parku to samé, co má chudina před svými chaloupkami. Podobného osudu se dočkaly třeba i hortenzie.

 • Logo Výjimečný pražský projekt Citadela 16 již brzy přivítá nové obyvatele Výjimečný pražský projekt Citadela 16 již brzy přivítá nové obyvatele

  Libuš, městská čtvrť na jižním okraji Prahy, je dynamicky se rozvíjející lokalitou. Napomáhá tomu i výstavba metra, linky D. Právě zde má být budoucí stanice metra, v blízkosti je také naplánována tramvajová zastávka linky číslo 17, která nyní končí v Modřanech. Stavba již byla zahájena a touto trasou se první cestující svezou v červnu příštího roku. Svou roli na atraktivitě městské části sehrává i dobrá dostupnost na Jižní spojku nebo Pražský okruh. Zároveň je v plánu výstavba nového městského centra a parku a předpokládá se, že se výrazně zvýší kvalita bydlení a života obecně.

 • Logo Zdědili jste nemovitost? Co vás čeká za vyřizování a jak s ní můžete naložit Zdědili jste nemovitost? Co vás čeká za vyřizování a jak s ní můžete naložit

  Zdědění nemovitosti ve většině případů neprovází šťastná událost. Avšak může vám přinést nový začátek. S dědictvím jsou spojené starosti, které vám mohou přidat pár vrásek. Pomůžeme vám se v celém procesu vyznat, a co vše vás v dědickém řízení čeká.

 • Logo Omítnout stěnu s omítkou Ytong zvládnete i sami Omítnout stěnu s omítkou Ytong zvládnete i sami

  Pro zhotovení vnitřní omítky v interiéru je vhodné použít vápenocementovou omítku Ytong. Vlákny vyztužená omítka díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti zlepšuje tepelněizolační vlastnosti zdiva, redukuje vlhkost a omezuje tak vznik plísní na povrchu stěn. Omítka může být jednovrstvá nebo, v případě vícevrstvého omítkového systému, bude sloužit jako základní vrstva.

 • Logo Chcete prodat nemovitost? Poradíme vám, jak na to Chcete prodat nemovitost? Poradíme vám, jak na to

  Prodej nemovitosti není, zvlášť v dnešní době, nic snadného. Co všechno musíte zvládnout, aby se vám nemovitost podařilo prodat a kdy je nejlepší obrátit se na realitního makléře?

 • Logo Nepodceňujte pojištění rekreačního objektu, chaty nebo chalupy Nepodceňujte pojištění rekreačního objektu, chaty nebo chalupy

  Pyšníme se tím, že jsme národem zahrádkářů, chatařů a chalupářů, o to víc je však důležité si právě i tento majetek dostatečně pojistit. Ti, co si chalupu teprve pořídili či pořizují, by na pojištění rozhodně neměli zapomenout a ti, co již takovou nemovitost vlastní dlouho, by měli provést revizi aktuální pojistné smlouvy.

 • Logo Jak na úklid společných prostor v bytovém domě Jak na úklid společných prostor v bytovém domě

  Společné bytové prostory se neobejdou bez úklidu. Je lepší jej svěřit nájemníkům, uklízečce nebo profesionální úklidové firmě?

 • Logo Jak na interiérový design pro vaši ložnici? Inspirujte se Jak na interiérový design pro vaši ložnici? Inspirujte se

  Jste nyní ve fázi zařizování vlastní ložnice a přemýšlíte, pro jaké vybavení se rozhodnout? V tomto článku se podíváme na to, co by v této místnosti nemělo chybět.

 • Logo Zařiďte si domov v duchu francouzské Provence Zařiďte si domov v duchu francouzské Provence

  Je vám blízký provensálský styl bydlení? Inspirujte se, pro jaké konkrétní kousky nábytku a doplňků se rozhodnout. 

 • Logo Vyplatí se nyní nákup hotelu nebo penzionu? Vyplatí se nyní nákup hotelu nebo penzionu?

  Lákala vás vždy představa, že budete podnikat v hotelnictví? V následujícím článku vám přiblížíme, zda se nyní vyplatí nákup hotelu nebo penzionu a proč je tak důležité jeho vybavení.

 • Logo Jak do zahrady vnést pohodlí a luxus Jak do zahrady vnést pohodlí a luxus

  Zútulněte si svoji zahradu a vybavte ji tak, abyste na ní s chutí trávili čas. Přečtěte si, jak na plánování luxusní zahrady. 

 • Logo Jak osvětlit nově koupenou nemovitost Jak osvětlit nově koupenou nemovitost

  Ještě předtím, než si svůj vysněný domov pořídíte, zamyslete se nad jeho umístěním v širších souvislostech. Důležitá je nejen samotná nemovitost, ale i celá oblast, ve které se nachází. Říká se tomu dobrá adresa.

 • Logo 5 kroků, jak vybrat zkušeného realitního makléře 5 kroků, jak vybrat zkušeného realitního makléře

  Výběr makléře byste neměli podcenit a měli byste mu věnovat dostatek času. Nemovitost prodáváte maximálně několikrát za život a jedná se o milionové částky, kde i drobná chyba může ve výsledku znamenat ztrátu statisíců. Zkušený makléř udělá vše za vás a dokáže nemovitost prodat rychle a výhodně. Jak tedy takového zkušeného a profesionálního makléře najdete? 

 • Logo Víte, jaký je rozdíl mezi oxidem uhličitým a oxidem uhelnatým a jak tyto plyny detekovat? Víte, jaký je rozdíl mezi oxidem uhličitým a oxidem uhelnatým a jak tyto plyny detekovat?

  Oxid uhličitý a oxid uhelnatý. Dva nebezpečné plyny, které se často kvůli podobným názvům zaměňují. Existují mezi nimi však podstatné rozdíly. Jaké?

 • Logo Hledáte nový domov? Zjistěte, v čem je lepší dům se zahradou a byt s terasou Hledáte nový domov? Zjistěte, v čem je lepší dům se zahradou a byt s terasou

  Rozhodujete se, zda raději koupit, nebo pronajmout nemovitost? A hledáte byt, nebo rovnou rodinný dům? Přečtěte si, jaké výhody a nevýhody s sebou tyto varianty přináší z hlediska vybavení zahrady či terasy.

 • Logo Co jsou cenové mapy nemovitostí a dá se na ně spolehnout? Co jsou cenové mapy nemovitostí a dá se na ně spolehnout?

  Chcete prodat nebo koupit nemovitost a hledáte, jaká cena je zrovna přiměřená? Možná jste narazili na cenové mapy. O co se jedná a jde o spolehlivý zdroj informací?

 • Logo Boho styl ovládl české domácnosti. Jak dostat bohémskou romantiku i k vám domů? Boho styl ovládl české domácnosti. Jak dostat bohémskou romantiku i k vám domů?

  Minimalismus? Ten už se nenosí. Do popředí se spíše dostává boho styl, který dominuje v drtivé většině domácností. Zařiďte si i vy svůj domov do bohémské romantiky, jež vás jednoznačně jen tak neomrzí. Jenže jak na to, ptáte se? Stačí styl pochopit a držet se několika pravidel. 

 • Logo Nová Kněžívka nabízí skvělou investiční příležitost Nová Kněžívka nabízí skvělou investiční příležitost

  Je to projekt, který spojuje snad vše, co se spojit dá. Příroda a středočeský venkov za humny, nákupní outlet opodál, největší dopravní přístav v zemi – pražské letiště – pár minut cesty autem. Centrum metropole je dosažitelné veřejnou dopravou ve stejném čase jako z řady periferií Prahy. Apartmánový dům Nová Kněžívka developerské skupiny GARTAL v pražských Tuchoměřicích, těsně za hranicí hlavního města, je navíc investičně zajímavý. Apartmánové jednotky zde začínají na částce 3,4 milionu korun.

TOPlist