46 096 aktuálních nabídek
od 920 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů

  Určitě to znáte, zadáte parametry do kalkulačky, úspěšně projdete několik kroků a nakonec zjistíte, že získání výsledku je podmíněno poskytnutím kontaktních údajů. Jakub Zámiš, zakladatel online kalkulačky Odhad-zdarma.cz se to před několika lety rozhodl změnit. Sestavil tým IT odborníků, odhadců nemovitostí, analytiků i realitních makléřů a vznikla online kalkulačka, která umí vypočítat tržní cenu nemovitosti i optimální výši nájmu. To vše bez nutnosti zadávání kontaktních údajů a zdarma.

 • Logo Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ

  Veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR uvede během svého podzimního ročníku unikátní kompilaci interiérů s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Ve dnech 1. až 4. října v PVA EXPO PRAHA najdou návštěvníci veletrhu pět interiérových variant s kombinacemi nábytkových řešení v domácnosti. Pro tipy i pro rady od uznávaných designérů si zájemci mohou přijít na každodenní komentované prohlídky po dobu konání akce. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Střechy Praha 2021 v tradičním termínu Střechy Praha 2021 v tradičním termínu

  23. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA proběhne společně s veletrhy SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA v tradičním termínu na začátku února, konkrétně ve dnech 4. až 6. 2. 2021 na výstavišti v Praze Letňanech.

 • nové články

  Mrazuvzdorná pistácie není náročná a mráz dokonce potřebuje, je proto vhodná i pro naše zahrady

  Že dokonce potřebuje ke svému vývoji „hluboké“ období vegetačního klidu s teplotami pod bodem mrazu, jinak se později zdeformují její listy i květenství? Sice se ve své zahradě zřejmě nedočkáte dozrálých pistáciových oříšků, ale tato rostlina doplní vaši sbírku neobvyklých unikátů, jaké si pěstuje málokterý z vašich sousedů a známých.

  Vypěstujte si doma v květináči vlastní čajovník a zkuste ochutnat

  Milovníci a znalci čaje vědí, že čaj rozeznáváme podle stupně fermentace. Zelený čaj je zcela nefermentovaný, černý naopak dokonale fermentovaný, typ puerh dokonce 2 krát fermentovaný a to dokonce i za přítomnosti mikroorganismů, bílý čaj je lehce fermentovaný, žlutý dodatečně fermentovaný a polozelený částečně fermentovaný. Fermentace čaje však není vůbec snadným procesem, proto raději zůstaňme u čaje zeleného, jehož lístky si můžeme zkusit ochutnat i z vlastních domácích výpěstků. Jak doma pěstovat čajovník čínský?

  Stavebniny, chov zvířat, hobby, zahrada a koronavirus – aktuální omezení

  Koronavirus přinutil vládu ještě více omezit fungování země. Jak je to se stavebninami, zahrádkářskými potřebami, osivem, krmivem pro zvířata a dalších zbožím a službami? Vypisujeme zákazy a výjimky pro zahrádkáře, chovatele a stavebníky.

 • Logo Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům? Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

  Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V současné době je v ČR asi 1,2 miliónu bytů právě v panelových domech. Najdeme je nejen ve městech, ale často i na vesnicích, kde byla výstavba motivována například potřebou podnikových bytů pro pracovníky v blízkých zemědělských či průmyslových podnicích. Ve větších městech tvoří panelové domy a sídliště nejdůležitější část bytového fondu. Nespornou výhodou života v panelovém sídlišti bývá dobrá dopravní dostupnost, blízkost obchodů, škol a zdravotnických zařízení.

 • Logo Veletrh FOR GASTRO & HOTEL představí program šitý profesionálům na míru Veletrh FOR GASTRO & HOTEL představí program šitý profesionálům na míru

  Již podesáté se uskuteční veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL, a to od 1. do 3. října 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Kromě představení novinek a moderních technologií z oboru je připraven i atraktivní doprovodný program. A to vše v bezpečném areálu zajišťujícím maximální komfort návštěvníků i vystavovatelů. Na co se můžete těšit? 

 • Logo Stavební veletrh FOR ARCH bude v září klíčovou událostí v oboru Stavební veletrh FOR ARCH bude v září klíčovou událostí v oboru

  Stavební veletrh FOR ARCH odstartuje již čtvrtou dekádu své existence. Ve dnech 22. až 26. září 2020 jako jedna z nejvýznamnějších akcí oboru představí v PVA EXPO PRAHA novinky, trendy a produkty napříč stavebními odvětvími. FOR ARCH je jedním pilířů oboru, který podpoří nutný restart ekonomiky a už po jednatřicáté se stane místem pro uskutečňování obchodních kontraktů. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

 • Logo Seznamte se s trendy nábytkářského odvětví na veletrhu FOR INTERIOR Seznamte se s trendy nábytkářského odvětví na veletrhu FOR INTERIOR

  Pro nábytkářský obor je klíčovou událostí veletrh FOR INTERIOR, který se bude konat od 1. do 4. října 2020 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Přijďte se podívat, jaké novinky představí nejvýznamnější výrobci, designéři a profesionálové ze světa nábytku, interiérů a bytových doplňků. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je plně připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

 • Logo Budou sazby hypoték klesat a nebo růst? Budou sazby hypoték klesat a nebo růst?

  Během srpna došlo k dalšímu drobnému poklesu nabídkových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba měřená indexem GOFI70 meziměsíčně klesla z červencových 2,11 % na 2,07 %. Z monitorovaných 14 bankovních poskytovatelů hypoték své sazby snížila Sberbank a k meziměsíčnímu poklesu GOFI indexu pomohlo i zlevnění v bance Creditas, které přišlo až v závěru července.

 • Logo Sníte o bytě šetrném k přírodě? Žijte ve View Spořilov! Sníte o bytě šetrném k přírodě? Žijte ve View Spořilov!

  Na Spořilově byl zahájen prodej bytů, které budou postaveny v rámci projektu splňujícího požadavky nejúspornější energetické kategorie. Je to umožněno propojením moderních materiálů a technologií. Dům bude až extrémně šetrný k přírodě, ale také výdajům budoucích obyvatel za režie. Podobně výjimečné bytové domy se v Praze postaví pouze dva v roce.

 • Logo Chcete bydlet v přírodě a přitom za hubičku? Tuchoměřické zahrady jsou ideální pro rodiny s dětmi! Chcete bydlet v přírodě a přitom za hubičku? Tuchoměřické zahrady jsou ideální pro rodiny s dětmi!

  Na západě Prahy roste v obci Tuchoměřice, v údolí Únětického potoka nový developerský projekt. A o byty, které jsou již nyní v prodeji, projevují zájem převážně rodiny s dětmi. A důvodů je více. Kromě výhodné ceny totiž oceňují také samotnou lokalitu. Nejenže zde najdou místo pro svůj bezpečný domov, ale také zde mají na dosah přírodu.

 • Logo Lidé si na bydlení půjčují více než loni. Covidu navzdory! Lidé si na bydlení půjčují více než loni. Covidu navzdory!

  V červenci bylo podle dat serveru hypoindex.cz* poskytnuto 7 867 hypotečních úvěrů, což znamená meziroční nárůst o 18,9 %. Celkový objem sjednaných hypotečních úvěrů dál meziročně rostl. Tentokrát však již o 40 % na 21,597 mld. Kč, což je nový červencový rekord. Průměrná výše hypotéky meziročně vzrostla o 412 000 Kč na 2,745 mil. Kč.

 • Logo Kolik vám nyní banky půjčí na vaše bydlení Kolik vám nyní banky půjčí na vaše bydlení

  Až donedávna ČNB bankám nařizovala, kolik mohou klientům v závislosti na jejich příjmech a hodnotě zastavované nemovitosti půjčit. 1. dubna v reakci na šíření koronaviru ČNB svá doporučení revidovala a bankám výrazně uvolnila ruce. Ty však reagovaly po svém a v některých případech svá interní pravidla pro posuzování příjmů ještě více zpřísnily. Jak je to nyní s posuzováním příjmů prostřednictvím ukazatelů DTI a DSTI a jak velkou část ceny nemovitosti vám banky profinancují?

 • Logo Podívejte se, jaké novinky přinese v září veletrh FOR DECOR & HOME Podívejte se, jaké novinky přinese v září veletrh FOR DECOR & HOME

  Kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME bude jedním z úvodních bodů bohatého podzimního veletržního programu největšího pražského organizátora veletržních akcí a výstav, společnosti ABF. Akce představí to nejlepší z oboru již podesáté. Veletrh se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 10. až 12. září v nových výstavních halách 3 a 4. Představujeme novinky, které si pro návštěvníky přichystali klíčoví vystavovatelé. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Cenové mapy pro tržní odhad nemovitosti nestačí Cenové mapy pro tržní odhad nemovitosti nestačí

  Cenové mapy vycházejí z realizovaných prodejů evidovaných katastrálními úřady. Pokud však chcete zjistit tržní hodnotu konkrétní nemovitosti, pouze s těmito údaji si určitě nevystačíte. Proč? Údaji o prodejích totiž celý proces stanovení tržní hodnoty nemovitosti teprve začíná. Cenové mapy tak mohou být součástí odhadu nemovitosti, nikdy však pouhým výsledkem.

 • Logo Bezpečnostní systémy ochrání váš domov i rodinu Bezpečnostní systémy ochrání váš domov i rodinu

  I když se většina z nás doma cítí bezpečně, měli bychom počítat, že stát se může cokoliv – živelní pohromy, zloději i domácí nehody. Jak svůj domov efektivně chránit, abyste mohli usínat s klidnou hlavou? V dnešním článku vám představíme různé bezpečnostní prvky i vhodná pojištění.

 • Logo Trendy nejen ve světě dřevostaveb ukáže podzimní FOR ARCH Trendy nejen ve světě dřevostaveb ukáže podzimní FOR ARCH

  Dřevostavby jsou nepostradatelnou součástí stavebních veletrhů. Přitahují pozornost investorů se zájmem o stavění z přírodních materiálů, využívání obnovitelných zdrojů a také se zájmem o rychlou a kvalitní výstavbu. Dřevostavby mají nezastupitelné místo i na nejdůležitějším stavebním veletrhu u nás – FOR ARCH. Ten se uskuteční ve dnech 22. až 26. září 2020 v PVA EXPO PRAHA. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ. 

 • Logo Co je nového ve světě dekorací? To ukáže jubilejní podzimní veletrh FOR DECOR & HOME Co je nového ve světě dekorací? To ukáže jubilejní podzimní veletrh FOR DECOR & HOME

  Kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME bude jedním z úvodních bodů bohatého podzimního veletržního programu největšího pražského organizátora veletržních akcí a výstav, společnosti ABF. Akce představí to nejlepší z oboru již podesáté. Veletrh se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 10. až 12. září v nových výstavních halách 3 a 4. Představujeme novinky, které si pro návštěvníky přichystali klíčoví vystavovatelé. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Jak mít v době odkladu splátek hypotéku pod kontrolou? Jak mít v době odkladu splátek hypotéku pod kontrolou?

  S nástupem koronaviru banky z vlastní iniciativy umožňovaly lidem odklad splátek úvěrů. Později vláda vyhlásila zákonné moratorium na splátky úvěrů a klienti se mohli rozhodnout, zda využijí 3 nebo 6 měsíčních splátkových prázdnin. Je potřeba však počítat s tím, že délka splácení se adekvátně prodlouží o dobu, po kterou běžel odklad splátek. A vzhledem k tomu, že je jistina úvěru i nadále úročena, tak také o dobu nutnou ke splacení úroků, které budou nabíhat po dobu odkladu.

 • Logo Trendy v oboru dřevostaveb představí mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2020 Trendy v oboru dřevostaveb představí mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2020

  Dřevostavby jsou nepostradatelnou součástí stavebních veletrhů. Přitahují pozornost investorů se zájmem o stavění z přírodních materiálů, využívání obnovitelných zdrojů a také se zájmem o rychlou a kvalitní výstavbu. Dřevostavby mají nezastupitelné místo i na nejdůležitějším stavebním veletrhu u nás – FOR ARCH. Ten se uskuteční ve dnech 22. až 26. září 2020 v PVA EXPO PRAHA. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ.

 • Logo Konečně je na stole dlouho kritizovaná daň z nabytí nemovitých věcí, má být zrušena Konečně je na stole dlouho kritizovaná daň z nabytí nemovitých věcí, má být zrušena

  Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, je opravdu reálné a jak pomůže k získání vlastního bydlení? Proč může naopak zdražit hypotéku? A kdo na něm může a dokdy vydělat?

TOPlist