38 989 aktuálních nabídek
od 888 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v tradičním termínu Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v tradičním termínu

  V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 10. – 12. 2. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

 • Logo Materiál zdražuje a hypotéky nestačí - co v takové situaci dělat? Materiál zdražuje a hypotéky nestačí - co v takové situaci dělat?

  Inflace udeřila a nastalo zdražování. Ve velké míře to odnesly ceny materiálů, které vystoupaly prudce vzhůru. Kdo si vzal hypotéku na koupi domu a jeho rekonstrukci, nyní nemusí mít dostatek prostředků na její dokončení. Je to i váš případ? Pojďme se podívat na to, jak můžete vaši situaci vyřešit.

 • Logo Co udělá tragédie nebo legenda o přítomnosti duchů s cenou nemovitosti Co udělá tragédie nebo legenda o přítomnosti duchů s cenou nemovitosti

  Najít k obývání takovou nemovitost, v níž ještě nikdo nezemřel, je těžší než by se mohlo zdát. Jak moc velkou překážkou to může být pro potenciální kupce? Co když skon oné nešťastné osoby nebyl přirozený? A jak s hodnotou nemovitostí mává přítomnost duchů ve světě?

 • nové články

  Inspirujte se: Vyrobte si nádherný adventní věnec doma

  Přípravy na vánoční svátky začínají, i když některé obchodní řetězce začaly s výzdobou poněkud dřív. Ten správný čas na vánoční výzdobu začíná s první adventní nedělí. K tradiční výzdobě neodmyslitelně patří adventní věnce, nebo svícny. Ozdobit jimi můžete stůl, okno, stěnu, nebo dveře. Hotové adventní věnce koupíte v každém květinářství, nebo hobby marketu. Pokud si, ale dáte tu práci a vyrobíte vlastní, bude z něj mít o to větší radost.

  Jaké byliny potlačí chuť na alkohol, které pomáhají se zdravím alkoholiků a které s kocovinou

  Alkoholismus je v naší kultuře všudypřítomný, abstinentů pomálu a existují (rozlišujeme) různé úrovně závislosti na alkoholu. Čím více alkohol konzumujeme, čím častěji a v co větší míře, tím větší zdravotní rizika to přináší. Ovšem i s alkoholem nám pomohou bylinky a některé jsou dokonce nezastupitelné. Třeba ostropestřec mariánský.

  Čim víc světýlek, tím víc Vánoce. Inspirujte se vánoční světelnou výzdobou na domech

  Pro někoho nevkus a snaha připoutat pozornost, pro jiného ta pravá vánoční atmosféra. S LED osvětlením už vás světelná výzdoba nebude stát majlant, proto směle do toho. Inspirujte se fotkami, na kterých majitelé na žárovičkách nešetřili.

 • Logo Na co si dát pozor při prohlídce bytu Na co si dát pozor při prohlídce bytu

  Pořízení nového bytu je v dnešní době poněkud oříšek. Ceny nemovitostí jsou vysoké, vyřizování hypotéky bývá mnohdy zdlouhavé, a snadno vám mohou uniknout podstatné detaily. Hned první příležitostí, kdy můžete něco opomenout, je prohlídka bytu. Na co byste si měli dát pozor?

 • Logo Pronájem kanceláří: Při výběru se zaměřte na stav budovy a zajímejte se také o ventilaci Pronájem kanceláří: Při výběru se zaměřte na stav budovy a zajímejte se také o ventilaci

  Při výběru kanceláře k pronájmu je důležité vědět nejen to, v jakém je patře. Rozhodně se nevyplatí vsadit ani na první dojem. Abyste vybrali skutečně správně, je potřeba prostor řádně prozkoumat. Na pracovních výkonech zaměstnanců se do velké míry podepisuje pracovní prostředí, které by mělo být nejen hezké na pohled, ale především zdravé.

 • Logo Aukce nemovitosti: Kdy je výhodná a na co si dát pozor? Aukce nemovitosti: Kdy je výhodná a na co si dát pozor?

  Aukce nemovitosti představuje férový, transparentní a spravedlivý nástroj pro prodej nemovitosti. Přesto vzbuzuje mezi lidmi obavy. Stále vysoký zájem o nemovitosti všeho druhu nad jejich nabídkou dostává prodávající do situací, kdy se často rozhodují až mezi desítkami zájemců. 

 • Logo Zrekonstruovanou historickou tvrz v Nových Královicích si poprvé mohla prohlédnout veřejnost Zrekonstruovanou historickou tvrz v Nových Královicích si poprvé mohla prohlédnout veřejnost

  Ambiciózní developerský projekt Nové Královice na kraji Prahy, který si dal za cíl zachránit historicky cenou kulturní památku a zároveň vytvořit přirozeně navazující rezidenční bydlení úspěšně pokračuje. Tento víkend si za účasti zástupců obce, investora i developera mohla tvrz prohlédnout poprvé také veřejnost.

 • Logo Kdy dává smysl změna dodavatele plynu a jak na ni Kdy dává smysl změna dodavatele plynu a jak na ni

  Platíte u svého dodavatele za plyn hodně, nebo naopak málo a není jej proto třeba měnit? A jak to vlastně zjistíte? Co tvoří cenu plynu a co jsou takzvané indikativní ceny ERÚ, díky kterým zákazník zjistí, zda je jeho stávající dodavatel levný, nebo drahý? A na co je třeba si dát pozor, pokud se pro změnu dodavatele plynu rozhodnete?

 • Logo Co zařídit po koupi nemovitosti? Co zařídit po koupi nemovitosti?

  Stali jste se hrdým majitelem nemovitosti? Po vší té administrativě nezapomeňte na několik dalších kroků, které změnu vlastníka nemovitosti doprovázejí. Musíte se například přihlásit k členství v SVJ, převést energie na své jméno a zaplatit daň z nabytí nemovitosti.

 • Logo Technologie výstavby a její vliv na odhad ceny domu Technologie výstavby a její vliv na odhad ceny domu

  Odhad domu a jeho ceny je s přicházejícími novými technologiemi a moderními trendy ze zahraničí stále náročnější. Dostupné technologie výstavby, neustále se vyvíjející nové stavební materiály a jejich vlastnosti kladou zvýšené nároky na odborné znalosti pro správné stanovení ceny domu. Pro jakou technologii výstavby se rozhodnout? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody? A jaký dopad má volba stavební technologie na tržní cenu nemovitosti?

 • Logo 5 tipů, které vám pomohou prodat nemovitost férově a za slušné peníze 5 tipů, které vám pomohou prodat nemovitost férově a za slušné peníze

  Zdědili jste nemovitost, ale hodily by se vám spíše finance? Nebo máte více bytů a některý z nich už nevyužíváte? Pak je nejspíš ideální čas na prodej – ceny nemovitostí jsou nyní opravdu na výši. Jak na prodeji co nejvíce vydělat a zůstat přitom transparentní?

 • Logo Financování vlastního bydlení. Jaké máte možnosti a co má vliv na cenu? Financování vlastního bydlení. Jaké máte možnosti a co má vliv na cenu?

  Pokud zařizujete bydlení, nevyhnete se problematice financování. Peníze často hrají zásadní roli v tom, zda zvolíte rodinný dům, či byt, jak velká bude podlahová plocha, jaký bude stav nemovitosti a kde se bude nemovitost nacházet. Chytrým přístupem k volbě bydlení a variantě financování si přitom můžete spoustu věcí usnadnit.

 • Logo Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst nájmy nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit? Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst nájmy nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit?

  Chcete pronajmout nemovitost a získat tak další příjem navíc? Zvažujete pořízení nemovitosti jako investici a zdroj pasivního příjmu? „Při stanovení rozpočtu nestačí spočítat 12 krát nájem a hotovo. Je potřeba zohlednit více položek, které mají vliv na návratnost vaší investice a hlavně vás ochrání před zklamáním nebo dokonce situací, kdy celý záměr bude ztrátový,“ upozorňuje Jakub Zámiš z Odhad-zdarma.cz.

 • Logo Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově spočítá i odměnu notáře v dědickém řízení Online kalkulačka Odhad-zdarma.cz nově spočítá i odměnu notáře v dědickém řízení

  Pokud jste se stali účastníkem dědického řízení, budete potřebovat využít služeb notáře. Důležitá je přitom skutečnost, že si notáře v dědickém řízení nemůžete sami vybrat. A to z důvodu nestrannosti.

 • Logo Nové Královice na okraji Prahy nebudou jen „dalším satelitem Nové Královice na okraji Prahy nebudou jen „dalším satelitem"

  Pokud se rozhodnete vytvořit projekt, který více než superlativy zaujme svým citlivým architektonickým a urbanistickým řešením, chcete zachránit zchátralou národní památku, a navíc probudit k životu místo s bohatou historií a krásným okolím, pak vás čeká spousta náročné práce. Přesně pro to se rozhodl tým architektů a investorů v projektu Nové Královice (městská část Praha-Královice). Nechtěli jít cestou okázalosti ani primárně jednoduchých řešení, už ve fázi prvních myšlenek o projektu věděli, že chtějí tohle krásné místo „probudit”, ne zcela změnit nebo „převálcovat”.

 • Logo Dočasný pokles cen pronájmů vystřídá do konce roku návrat k cenám před pandemií Dočasný pokles cen pronájmů vystřídá do konce roku návrat k cenám před pandemií

  Růst cen nemovitostí obvykle znamená také růst cen pronájmů. Pandemie přinesla na trh s bydlením nečekaný vývoj. Oproti mnoha předpovědím se po počáteční nervozitě vrátily ceny všech typů nemovitostí k rostoucímu trendu. Ceny pronájmů ale zejména ve větších městech klesaly. Jak se bude vyvíjet trh s nájemním bydlením do konce roku? Jaké faktory a okolnosti budou mít vliv na trh s pronájmy v dlouhodobějším horizontu? 

 • Logo Historická tvrz v Nových Královicích se dočkala rekonstrukce a vyvolala i zvýšený zájem o bydlení Historická tvrz v Nových Královicích se dočkala rekonstrukce a vyvolala i zvýšený zájem o bydlení

  Také vás vždycky potěší, když se zachrání nějaká historická stavba, dostane nový kabát a hlavně uplatnění? Takové štěstí měla tvrz Královice ve stejnojmenné pražské části. Ba co víc. Stala se centrem Nových Královic. A vyvolala i zvýšený zájem o bydlení ve svém okolí.

 • Logo Zapomenutá pražská část ožívá, Nové Kralovice propojují to nejlepší z historie i současnosti Zapomenutá pražská část ožívá, Nové Kralovice propojují to nejlepší z historie i současnosti

  Dům nebo byt? Město nebo vesnice? Zůstat v Praze nebo odejít na venkov do přírody? Odstěhovat se za prací do Prahy?  To jsou jen některé otázky při rozhodování o novém bydlení v hlavní městě. Každá volba má svá pro a proti, výhody i nevýhody. I na kraji Prahy jsou ale ještě neobjevená místa s atmosférou pravého venkova, krásnou přírodou a historickou hodnotou. Jedno takové místo se právě probouzí v Nových Královicích. 

 • Logo HT dveře - bezpečnostní dveře pro developery i domácnosti HT dveře - bezpečnostní dveře pro developery i domácnosti

  Pořádně zabezpečit nemovitost se vždy vyplatí. Ať už si kupujete dům či byt, nebo stavíte nové bytové a rodinné domy. Sepsali jsme pro vás několik důvodů, proč je dobré sáhnout po kvalitních bytových dveřích a raději si za ně i připlatit.

 • Logo Zájem o on-line odhady nemovitostí roste, odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1000 odhadů denně Zájem o on-line odhady nemovitostí roste, odhad-zdarma.cz vypracuje přes 1000 odhadů denně

  Ani v době pandemie a omezení pohybu obyvatel se trh s bydlením nezastavil. I v oboru realit dochází k rozvoji on-line služeb, tedy bez nutnosti osobní návštěvy. Rostoucí zájem je například o on-line odhady nemovitostí, což potvrzují také odborníci z on-line kalkulačky Odhad-zdarma.cz. 

TOPlist